Güncel

Akpınar MEDAŞ arıza ekiplerinin hummalı çalışmaları sürüyor

Akpınar MEDAŞ arıza ekiplerinin hummalı çalışmaları sürüyor

Okunma: 338

13 Ekim 2020 17:04
-A

+A

        Akpınar MEDAŞ çalışanları gece gündüz çalışıyor. Bölgede hummalı çalışma yürüten Akpınar MEDAŞ arıza ekipleri sıkıntıları gidermek için canla başla çalışıyor.Kırsal Mahallelerde ve köylerde enerji hatları ve devrilen elektrik direkleri nedeniyle elektrik kesintisi yaşanan durumlarda enerji nakil hatlarının tamiratını hızlı bir şekilde yaparak mağduriyeti ortadan kaldırmaya çalışan ekipler ihtiyaç dahilinde yerleşim  yerlerine elektrik vermek için çalışmalarını sürdürüyor.
İçinde bulunduğumuz süreç dahilinde arıza ekipleri gerekli tedbirler kapsamında arıza sayılarını en aza düşürmek için çalışmalarını yürütüyor.
         Pandemi döneminde tüketicilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren  Akpınar MEDAŞ arıza onarım bakım personelleri oluşturulan ekiplerle arızaları gidermek ve enerji kesinti sürelerini minimum seviyeye düşürmek için yoğun çaba harcıyor.
Meteoroloji hava tahmin raporlarını SCADA (Uzaktan Kontrol ve Kumanda) Merkezi'nden günlük takip eden MEDAŞ, hizmet bölgesinde oluşan arızalara anında müdahale ediyor.
          Ekiplerin özellikle kış mevsiminde soğuk-kar demeden gösterdikleri özveri takdire şayan... Her geçen yıl arıza sayısını düşürmek için çaba gösteren ekipler 2020 yılında da arıza sayısını düşürmeyi hedefliyor. Bu konuda daha da ileriye gitmeyi planlayan MEDAŞ, bunu yaparken de iş güvenliği kurallarından zerre ödün vermiyor.
Ayrıca MEDAŞ, ilimizde modern teknolojik alt yapı kurmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu hedefle yola çıkan MEDAŞ personeli, sahada daha güvenli hizmet sunmak için eğitimlerini de aksatmadan devam ediyor.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku