Güncel

Alpaslan'dan "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" Mesajı

Alpaslan'dan "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" Mesajı

Okunma: 420

10 Kasım 2021 16:15
-A

+A

Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan , 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı yayımlayan Metin Alpaslan, şu ifadelere yer verdi:
"Kurtuluş Savaş'ımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.
       Atatürk'ü anlamak, Onun çizdiği çağdaşlık yolunda ilerlemek, geleceğin Türkiye'sini ortaya çıkarmak ve genç nesillere Onu ve ideallerini aktarmak konusunda bizlere büyük görevler düşmektedir. Onun çizgisinden sapmadan, sürekli gelişen ve yenilenen bir Türkiye ortaya çıkarmak için Onun ilkelerini kavratmamız bir gerekliliktir.
       Şu unutulmamalıdır ki, Atatürk'ün ilkeleri ışığında, onun çizdiği muasır medeniyetlere ulaşma yolunda, hiç yorulmadan yürüme konusunda kararlı olmak, ona verilebilecek en büyük hediyelerin başında gelmektedir. O'nun izinden ve gösterdiği hedeflerden bir an bile ayrılmadan, ülkemizi her alanda başarıdan başarıya taşıyacağız.
       Bugün bizler, istiklal ruhuna ve kurtuluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız.
       Bu duygularla aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah'tan rahmet diliyor, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku