Güncel

Altaş, "KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI görev ve sorumluluğuna talibim"

Altaş, "KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI görev ve sorumluluğuna talibim"

Okunma: 742

16 Kasım 2020 18:04
-A

+A

      Bilgehan Altaş, AK Parti Kırşehir il başkanlığı 7.Olağan kongresinde aday olacağını açıkladı. Altaş, "Kuruluşundan bu yana içerisinde olduğum, Son olarak Merkez İlçe Başkanlığı olmak üzere il başkan yardımcılığı, seçim kurulu temsilciliği, İl insan hakları kurul üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulunduğum partimde KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI görev ve sorumluluğuna talibim." dedi. Altaş Açıklamalarında şunları kaydetti:
       "Değerli dostlarım, arkadaşlarım. Kıymetli Hemşehrilerim,
Bildiğiniz gibi değerli il başkanım, 24 dönem  Milletvekilimiz Sayın Muzaffer Aslan'ın AK Parti Kırşehir il başkanlığı 7.Olağan kongresinde aday olmayacağını açıklamıştır.
        Siyaset nedir siyasetçi ne yapmalıdır denince benim aklıma ortaya bir hedef koyma, ufuk gösterme, daha sonra da o ufka ulaşmak için umut olmak  geliyor. Umut olmak içinse samimiyet, güven ve Adaletli olmak ve mutlaka gayretli olmak gerekiyor. Biz hep birlikte Samimi, ulaşılır,güvenilir ve adaletli olacak ve gayretimizle  şehrimize umut olacağız.
Şöyle güzel bir Afrika atasözü var: “Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır; en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır; en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa aç kalacağını bilir. Aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yoktur. Yeter ki, güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin.”
Başlamış bir ağ için, Allah ipliği gönderir,
Bir atasözünde “Yaratıcı, her kuşa bir kurtçuk verir, ancak onu kuş yuvasına bırakmaz.” Denilerek canlının mutlaka bir gayret içinde olması hatırlatılır.
        Gayrette dünya ve ahiret gayretini dengelememiz de çok önemlidir. Tek taraflı yaptığımız da arzuladığımız sonucu alamıyoruz. Üstad Necip Fazıl da zamanında bu dengenin olmadığını görünce şöyle demekten kendini alamamış:
       Üç günlük dünya için gayret üstüne gayret!
       Ebedî hayat için gayret yok, hayret!
       Gayretsiz olmaz. Gayret şart. Önce gayret edeceğiz sonra da ortaya çıkan sonuçlara hayret edeceğiz.
       Kuruluşundan bu yana içerisinde olduğum, Son olarak Merkez İlçe Başkanlığı olmak üzere il başkan yardımcılığı, seçim kurulu temsilciliği, İl insan hakları kurul üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulunduğum partimde KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI görev ve sorumluluğuna talibim.
       Rabbimin izni Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın tensip ve takdirleri ve siz dostlarımın desteği ile şehrim ve şahsım adına hayırlısını niyaz ediyorum.
Allah gayretimizi artırsın. Muhabbetlerimle."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku