Güncel

Anaokulları Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Anaokulları Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Okunma: 366

6 Ağustos 2021 16:17
-A

+A

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN'ın başkanlığında Şube Müdürümüz Filiz BARAN ve Bağımsız Anaokulu Müdürlerimizin katılımı ile Anaokulları Yıl  Sonu Değerlendirme Toplantısı yapıldı.   
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN'ın başkanlığında Şube Müdürümüz Filiz BARAN ve Bağımsız Anaokulu Müdürlerimizin katılımı ile Anaokulları Yıl  Sonu Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Metin ALPASLAN "Okul öncesi eğitim; çocukların zorunlu eğitim yaşına kadar sosyalleşmeyi, paylaşmayı öğrenebilecekleri, çeşitli etkinliklerle fiziksel, duygusal, zihinsel yönden gelişmelerine katkı sağlayabildikleri ve yeteneklerini keşfedebildikleri çocuğu geleceğe hazırlayan en güvenli ortam, okul öncesi kurumlardır. Aile ve öğretmen işbirliği ile gerçekleşen okul öncesi eğitim; çocuğun daha yaratıcı, ileriyi görebilen ve çevresini kendi amaçları için yönlendirebilen bir birey olarak yetişmesine büyük katkı sağlamaktadır." Dedi.
Öğrenci kayıtları ve kayıt bölgeleri, Okul sağlığı ve güvenliği ile ilgili alınacak tedbirler, "Okulum Temiz" belgelendirme programı, Eğitim kurumları arasında gerekli iş birliği ve koordinasyonun gerçekleştirilmesi, Yapılacak ve yürütülecek projeler (AB ve Yerel Projeler)-Milli Eğitim Bakanlığı "Telafide Bende Varım" programının uygulanması, konularının görüşüldüğü toplantı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku