Güncel

Anaokulu Öğrencilerine Fidan Tohumu Dağıtımı Yapıldı

Anaokulu Öğrencilerine Fidan Tohumu Dağıtımı Yapıldı

Okunma: 549

4 Kasım 2021 17:08
-A

+A

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde, öğrencilerde orman,  ağaç, yeşil ve doğa sevgisi oluşturmak amacıyla Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu'nda fidan tohumu dağıtımı etkinliği düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ilimizdeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine karaçam, badem, ceviz tohumları dağıtıldığını, öğrencilerimizin bu tohumları ekip, büyütüp okul ve ev bahçeleri ile doğaya dikebileceklerini, ormanlarımızın dünyamıza nefes olduğunu, bu nedenle öğrencilerin yetiştireceği tohumların dünyamıza bir hediye olacağını söyleyerek tohumdan fidan yetiştirmenin önemini vurguladı.
 Kırşehir Orman İşletme Müdürü Alper Çimen ise yaptığı konuşmada, 100 bin adet karaçam, 120 bin adet badem, 80 bin adet ceviz tohumunun öğrencilerimize dağıtıldığını, ayrıca 11 Kasım 2021 saat 11.11'de tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak yapılan milli ağaçlandırma seferberliği kapsamında sahada fidan dikim etkinliği düzenleneceğini, daha yeşil bir Kırşehir için hep birlikte el ele fidan dikerek geleceğe nefes olunması gerektiğini söyledi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku