Güncel

Ankara-Niğde Otoyolu hizmete girdi

Ankara-Niğde Otoyolu hizmete girdi

Okunma: 580

7 Eylül 2020 15:40
-A

+A

      -AK Parti Kırşehir Milletvekili Kendirli:
       -“Yatırımcı ve üretici hemşerilerimiz artık ürettiklerini daha hızlı ve güvenli şekilde Türkiye’ye ve dünyaya taşıyabilecekler. Kırşehirli sanayicilerimizin yapılan hizmetlere üreterek, şehrimize ve ülkemize katma değer katarak teşekkür edeceklerinden eminim”

        AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Ankara-Niğde Otoyolu’nun açılışının önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildiğini anımsatarak, Türkiye’yi Avrupa-Kafkasya-Asya transit koridoru haline getiren projenin hayırlı olmasını diledi.
        Kendirli, bir bölümü Kırşehir’den geçecek olan Marmara Bölgesi’ni Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine bağlayacak Ankara-Niğde Otoyolu'nu kullanan bir sürücünün Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar şehir merkezlerine uğramadan kesintisiz yol gidebileceğini, hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlanacağını kaydetti.
        AK Parti iktidarlarının Türkiye’nin dört bir yanını modern yollarla birbirine bağladığını, bir bölümü de Kırşehir’den geçen Ankara-Niğde Otoyolu’nun da bu modern yol ağlarının bir parçası olduğunu anlatan Milletvekili Kendirli, proje bünyesinde; 19 adet kavşak köprüsü, 10 adet bağlantı yolu kavşak köprüsü, 12 adet otoyol köprüsü, 6 adet bağlantı yolu köprüsü, yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda 5 adet viyadük, 75 adet üst geçit köprüsü, 118 adet alt geçit, 663 adet kutu menfez, 2 adet bakım işletme merkezi, 5 adet bakım merkezi, 1 adet ana kontrol merkezi, 5 adet B tipi servis alanı, 5 adet D tipi servis alanı ve 15 adet de ücret toplama istasyonu bulunduğu bilgisini paylaştı.
         Milletvekili Kendirli, hizmete giren otoyol sayesinde trafik akışının hızlanacağını, vatandaşların konforlu ve güvenli bir sürüş yaşayacağını dile getirerek, fiber iletişim ağı, sensörler, kameralar, veri ve kontrol merkezi vasıtasıyla akıllı yol olarak tasarlanan Ankara-Niğde Otoyolu’nun Kırşehir dahil İç Anadolu Bölgesinin büyük bir bölümüne hizmet vereceğini, bölgenin turizm ve sanayi alanında gelişmesine katkı sağlayacağını vurguladı.
Kendirli, AK Parti iktidarları döneminde Kırşehir’e 1 milyar lirayı aşkın ulaştırma ve haberleşme yatırımı yapıldığının altını çizerek, “Kırşehir, Cumhuriyet tarihinin en şanslı, bereketli yıllarını AK Parti iktidarında yaşıyor. Kırşehir için hayırlı haberleri birbirini ardına açıklamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ulaştırma, sağlık, eğitim, enerji başta olmak üzere Kırşehir’e yapılan yatırımlar her geçen gün artmakta ve bunları hemşerilerimle paylaşmaktan mutluluk duymaktayım” dedi.
         Ankara-Niğde Otoyolu’nun Kırşehir’in ticari hayatında canlanmaya vesile olacağına inandığını ifade eden Milletvekili Mustafa Kendirli, “Yatırımcı ve üretici hemşerilerimiz artık ürettiklerini daha hızlı ve güvenli şekilde Türkiye’ye ve dünyaya taşıyabilecekler. Her zaman söylediğimiz gibi destek bizden üretmek, başarmak sanayicimizden, üreticimizden. Kırşehirli sanayicilerimizin yapılan hizmetlere üreterek, şehrimize ve ülkemize katma değer katarak teşekkür edeceklerinden eminim. Kırşehirli sanayicilerimize güvenimiz tam, desteğimiz sınırsız” diye konuştu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku