Genel

AŞI ÇADIRI VATANDAŞLAR İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLANIYOR

AŞI ÇADIRI VATANDAŞLAR İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK  SAĞLANIYOR

Okunma: 1903

31 Temmuz 2021 14:44
-A

+A

Kırşehir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hastane ve aile sağlığı merkezlerinin ardından kent meydanına kurulan aşı çadırına vatandaşların yoğun talebi oluyor.

Kırşehir Cacabey Meydanında kurulan aşı çadırı gurbetçiler  içinde büyük kolaylık sağladığı randevu alamadıkları yada sıranın yoğunluğu sebebi ile zaman kaybetmek istemeyenler içinde aşı çadırında hızlı bir şekilde aşı olma imkanı bulduklarını dile getiren yetkililer gazetemize şu açıklamada bulundular. İl  genelinde ciddi bir nüfus artışı yaşandığını ancak vaka artışlarının kontrol edilebilir durumda. Aşılama oranı arttıkça vaka sayısının azaldığına da dikkat çeken yetkililer salgınla mücadele de en büyük silahımız aşı.
Aşı tanımlaması sisteme yapılmış ama henüz aşısını yaptırmamış olan vatandaşlarımızı tek tek arayarak, evde aşı olması gerekenleri ise evlerinde ziyaret ederek aşılarını olmaları konusunda gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz.
Tüm vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizlik kurallarına aynı şekilde uymalarını istiyorum. Kısıtlamaların olduğu eski günlere dönmemek için aşı tanımlaması yapılan tüm vatandaşların aşı yaptırmaya devam etmeli.
Yetkililer aşı hakkında şu bilgilere değindi ve gazetemizle paylaştı,Aşı; hastalık yapma yeteneğinde olan virüs, bakteri, parazit gibi mikroorganizmaların hastalık yapma yeteneklerinden arındırılarak ya da bazı mikroorganizmaların salgıladığı zehirlerin etkisinin ortadan kaldırılarak, sağlam kişilere verilmesi için geliştirilen biyolojik maddelere denir. Antijen (Ag) yapısında olup organizmada humoral ve/veya hücresel immün yanıt oluşturarak enfeksiyon hastalığını geçirmeden sanki geçirmiş gibi koruma sağlar.
 
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku