Sıcak Haber
 TEŞEKKÜRLER...

TEŞEKKÜRLER...

Güncel

ATABEY; "ÜLKEMİZİN HER ALANDA BÜYÜK ZAFERLERE ULAŞMASINI TEMENNİ EDİYORUZ "

ATABEY; "ÜLKEMİZİN HER ALANDA BÜYÜK ZAFERLERE ULAŞMASINI TEMENNİ EDİYORUZ "

Okunma: 265

30 Ağustos 2021 16:04
-A

+A

DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin ATABEY, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızın düşman işgalinden kurtulduğu, milletimizin bağımsızlığına yeniden kavuştuğu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü kutlu olsun” dedi.
DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin ATABEY, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızın düşman işgalinden kurtulduğu, milletimizin bağımsızlığına yeniden kavuştuğu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü kutlu olsun.
Tarihimizin en kritik zaferlerini elde ettiğimiz ağustos ayında, bu toprakların ebedi vatanımız olduğunu bir kere daha tescilleyen, Türk milletini bu topraklardan kazıyıp atmak gayesiyle her türlü kirli oyunu sahneleyen şer güçlere Türk’ün azap verici tokadını indirdiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıldönümünü coşku ve gururla kutlamaktayız. 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Zaferi ile kapılarını açtığımız ve vatan yaptığımız bu topraklarda, Türk tarihinin belki de en anlamlı ve en önemli zaferi, 26 Ağustos günü başlayıp 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da, Mustafa Kemal Atatürk komutasında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir.
30 Ağustos, İstiklâl mücadelemizin zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, tarihten silinmek istenen milletimizin yeniden ayağa kalkarak dirilişinin vücut bulduğu, ezilen bütün milletlere moral ve heyecan kaynağı olduğu gündür.
İstiklal Harbi’nin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve başarılarıyla kazanılan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi sonucunda elde edilen başarıyla istiklal mücadelemiz zafere ulaşmıştır. Bu önemli zaferle topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz yeniden bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuşmuştur.
99 yıl önce vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü için canları pahasına yurdumuzu savunan, bu uğurda toprağa düşen tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz.
Kahraman ordumuzun düşmanı yurdumuzdan atmak için savunmadan taarruza geçtiği Büyük Taarruz Meydan Muharebesi’nde başarı elde edilmesine öncülük ederek milletimizin kurtuluşa ermesini sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bağımsızlık mücadelemize omuz veren kahraman milletimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.
Partimiz adına , 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, ülkemizin her alanda büyük zaferlere ulaşmasını temenni ediyoruz.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku