Genel

AV YASAKLARI BİTİYOR

AV YASAKLARI BİTİYOR

Okunma: 443

15 Haziran 2021 14:57
-A

+A

Kırşehir'de Tatlı su balığı avcısı balıkçılar da yeni avlanma sezonuna hazırlanıyor.

    Kırşehir Tarım il Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, " Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü su ürünleri kontrol birimlerince denetimler son gününde de yapıldı. "
İlimizde 15 Mart 2021 tarihinde başlayan su ürünleri av yasakları 15 Haziran tarihi itibariyle (Bugün) sona erdi.
İl Müdürlüğü su ürünleri kontrol birimimizce av yasakları döneminde, avlak sahalarında, karaya çıkış noktalarında, satış yerlerinde ve yetiştiricilik tesislerinde toplam 125 adet denetim gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde sahipsiz 2500 metre uzatma ağ, 200 adet kerevit pinteri ve çok sayıda tırıvırıya el konulmuştur. Yine bu denetimlerde usulsüz avcılık yapan 6 kişiye idari yaptırım uygulanmıştır.
Kırşehir'de 15 Mart’ta süregelen su ürünleri av yasağı, 15 Haziran’da bitiyor. Kırşehirli balıkçılar, yasağın son bulmasının peşinden 16 Haziran gününden itibaren ırmak ve barajlarda  sularına ağlarını serip balık avı hayata geçirmeye başlamış olacak.
YENİ BALIK SEZONU İÇİN GERİYE SAYIM BAŞLADI
Yeni avlanma sezonu için geriye sayım başlarken, avcılar da yeni av sezonunun hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni av sezonunun başlamış olacak olması sebebiyle gözle görülür bir hareketlilik yaşandı.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku