Güncel

AYDEMİR MÜZİK EVİ, POYRAZ ALİ’NİN YAŞAMA TUTULMASI İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

AYDEMİR MÜZİK EVİ, POYRAZ ALİ’NİN YAŞAMA TUTULMASI İÇİN  KAMPANYA BAŞLATTI

Okunma: 532

12 Kasım 2020 16:28
-A

+A

HAYDİ KIRŞEHİR BİR ANNENİN FERYADINI DUYUN VE POYRAZ ALİ 1,5 KİLO DAHA ALMADAN ONA YAŞAM ELİNİ UZATALIM

Poyraz Ali 3 yaşında, SMA yüzünden hayat mücadelesi veriyor. İhtiyaçları olan gen tedavisi ve Türkiye’de yok, yurt dışındaki maliyeti ise yaklaşık 20 milyon lira. Annesi Poyraz Ali’yi  hayatta tutabilmek için az yediriyor. Çünkü Poyraz Ali’nin  ilacını alabilmeleri için 13,5 kilodan az olması gerekiyor. Ali bu kiloyu aşmasın diye annesi  yemeklerinden kısmak zorunda kalıyor.
SMA tip 1 kas hastası olan Poyraz Ali, 2 yaşını geçtiği için Amerika’da tedavi şansını yitirdi. Son umudu 13,5 kilo olmadan bu tedaviyi Macaristan’da olabilmek.1,5 kilo daha almadan bu tedaviye ulaşmak zorunda
 Poyraz Ali’nin annesi evladına bir hayat vermek için ülke genelinde bir yardım kampanyası başlattı ve bu kampanyada bir destek de Kırşehir Aydemir Müzik Evi sahibi Lokman Aydemir’den  geldi. Lokman Aydemir,bir kampanya başlattı ve kampanyada ise kim  Poyraz Ali’nin tedavisi için açılan hesap numarasına destek sağlar ise ve bu desteği sağladığına dair  LOKMAN Aydemir’e dekont gönderdiğinde çekilişlere dahil olmuş oluyor. Kura   çekilişlerinde  bağlama  hediyesi verilerek ödüllendirileceğini bildirdi. AYDEMİR MÜZİK EVİ sahibi  Aydemir,  Poyraz Ali için  tek yumruk olma zamanı dedi ve herkesi bu kampanyaya davet etti.
Poyraz Ali’nin annesi Tuğçe Kurttekin  yaptığı açıklamada, Poyraz Ali doğduğunda ilk önce  sağlık sorunu yok idi ve ilerleyen zaman içerisinde rahatsızlığı ortaya çıktı . SMA tip hastalığına yakalanarak dünyasını bir tekerlekli sandalyeye sığdırarak her şeyi oradan keşfetmeye başlayan Poyraz Ali ‘nin  sağlığına kavuşması için Türkiye’nin genelinde kampanya başlatıldı. Başlatılan kampanyadan gerekli  limit toplandığında ise  Türkiye’de olmayan tedavisi için yurt dışına  gidecek. Bu kampanya destek veren Kırşehir AYDEMİR MÜZİK EVİ  Poyraz Ali için yardım eli uzatarak haydi Türkiye  diyerek ayın 20 sine kadar süreyi uzatarak  çekilişte kazanan kişilere bağlama hediye edileceğini bildirdi.
TR190020500009675000500001

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku