Güncel

AYDEP KAPSAMINDA İLK ELEKTRONİK SINAV YAPILDI

AYDEP KAPSAMINDA İLK ELEKTRONİK SINAV YAPILDI

10 Ocak 2019 07:03
-A

+A

 

Kaliteyi kurum kültürü haline getirerek eğitim alanında da yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Ahi Evran Üniversitesi , Eğitim Fakültemiz tarafından hayata geçirilen Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) kapsamında ilk elektronik sınav yapıldı. 8 Ocak 2019 tarihinde Eğitim Fakültesi öğrencilerinin final sınavı olarak gerçekleştirilen sınava Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay ve dekan yardımcıları katıldı.
Sınav öncesi öğrencilerle bir araya gelen Rektör Karakaya, sınav ve AYDEP projesi ile ilgili olarak öğrencilerle sohbet etti. Proje kapsamında yapılan çalışmaları inceleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Dekan Balay’dan elektronik sınav hakkında bilgi aldı. Üniversitemizin kalite çalışmalarının yanı sıra AYDEP’in de öne çıkan çalışmalardan biri olduğunu anlatan Rektör Karakaya, AYDEP’in Türkiye yükseköğretimine model olabilecek bir proje olduğunu dile getirdi. AYDEP’in Ahi Evran Üniversitesi önemli projelerinden biri olduğunu belirten Rektör Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde yapılan tüm çalışmaların muhatabının insan olduğunu bu sebeple yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.
Ahi Evran Üniversitesi eğitimlerine devam eden öğrencilerin her birinin çok kıymetli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu projelerle öğrencilerin geleceklerine katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi. AYDEP’in önemine dikkat çeken Rektör Karakaya, projeye emek veren herkesi tebrik etti.
Öğrencilerle bir süre daha sohbet ederek öğrencilerin taleplerini dinleyen Rektör Karakaya, öğrencilerden gelen her talebin kendileri için çok önemli olduğunu ve kısa sürede çözüme ulaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku