Güncel

Badioğlu'nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Badioğlu'nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Okunma: 472

10 Aralık 2021 16:56
-A

+A

Akçakent Kaymakamı Fikri Badioğlu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bir insanı öldürmenin bütün insanlığı öldürmekle eş değerde tutulduğunu belirten Kaymakam Badioğlu sözlerine şöyle devam etti;
"10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilmesi sebebiyle ve insan hakları bilincinin dünyada gelişmesi amacıyla her yıl 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.
 Birleşmiş Milletlerin kurucu üyelerinden birisi olan Türkiye, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni ilk imzalayan ülkelerden birisidir. Ülkemiz bu beyannameyi imzalayarak zalime karşı mazlumun yanında durmuş, her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak, sosyal adaleti ve toplumsal refahı sağlamak için güçlü bir irade ortaya çıkarmıştır.
Bütün insanlığı bir elin parmakları gibi eşit gören ve ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarına sahip olan milletimiz, insanı şerefli bir varlık olarak nitelendirmektedir. Ayrıca insan hakları konusunda her şeyden önce milletimizin inancında bulunan, bir insanı öldürmenin bütün insanlığı öldürmekle eş değerde tutulduğu hususu, milletçe insan hakları verdiğimiz kıymeti belli etmektedir.
Devlet ve Milletçe, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusuna büyük önem vermekte, tüm dünya insanlarının temel hak ve özgürlüklerini güven içerisinde kullanmalarına imkân tanıyacak ortamı her zaman ve her yerde oluşturmalıyız.
 Bu duygu ve düşüncelerle, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutluyor, bu anlamlı günün tüm insanlığa barış, huzur ve insan haklarına saygıya dayalı aydınlık yarınlar getirmesini diliyorum" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku