Güncel

BAĞLAMA İLE MOZART, SENFONİ İLE NEŞET ERTAŞ

BAĞLAMA İLE MOZART, SENFONİ İLE NEŞET ERTAŞ

20 Temmuz 2018 07:39
-A

+A

 

            Cumhurbaşkanlığı’nın ‘Köprü Ötesi’ projesiyle bağlama sanatçısı Ahmet Koç ile orkestra şefi Betin Güneş 10 Avrupa ülkesinde konser verecek.Müziğin evrensel dilini kullanarak Türk ve Avrupa toplumlarının kaynaşmasını ve Türk kültürünü tanıtmayı amaçlayan Köprü Ötesi projesi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. Bağlama sanatçısı Ahmet Koç ile Orkestra Şefi Betin Güneş yönetimindeki Köln Türk Oda Orkestrası,
10 Avrupa ülkesinde Klasik Batı Müziği ve Türk Halk Müziği'nin seçme eserlerini farklı bir şekilde seslendirecek. Kasım ayı içinde Avrupa'nın büyük kentlerinde düzenlenecek konserler, kasım ayı sonunda Ankara'da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde final yapacak. Konserlerde, Beethoven, Mozart, Schubert'in eserleri bağlama eşliğinde, Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Aşık Mahsuni Şerif, Neşet Ertaş'ın eserleri senfoni orkestrası ve bağlama eşliğinde seslendirilecek.Kasım ayında başlayacak program kapsamında Almanya-Köln, Hollanda-Amsterdam, Belçika-Brüksel, Fransa-Paris, İsviçre-Zürih, İtalya-Roma, Avusturya-Viyana, Norveç-Oslo, Danimarka-Kopenhag, İsveç-Stockholm'de konserler düzenlenecek.
FİNAL KONSERİ BEŞTEPE'DE
Konserlerin finali ise Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak.Türk müziği ve kültürünün tanıtılacağı konserlere, o ülkedeki siyaset, bürokrasi, iş, medya dünyasının önde gelen isimleri de davet edilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku