Güncel

BAKANLARIMIZDA GELMESE YOLLARIN GENİŞLİĞİNİ GÖREMEYECEGİZ

BAKANLARIMIZDA GELMESE YOLLARIN GENİŞLİĞİNİ GÖREMEYECEGİZ

19 Haziran 2018 07:08
-A

+A


            Kırşehir’de araç sayıların çoğalmasıyla gelişi güzel park edilen araçların hem yolların hemde  vatandaşların zor anlar yaşadığını gazetemizde bir çok kez   haber yapmıştık. Vatandaşların en büyük sorunu yol kenarlarına park edilen araçların  vatandaşların gidiş geliş güzergâhlarını kapattığından şikayet ederken park yapılan  araçların ise yolların daralması ile diğer araçların hareket halinde iken kısıtlamalara neden olduğu şikayetler gelmişti .Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekci Kırşehir’e gelmesiyle birlikte  yol kenarındaki araçların kaldırılması  aslında Kırşehir yolların ne kadar geniş olduğunu bir kez daha  gözler önüne serildi. Rast gele araç parkları gelişi güzel  yapılan  
parkların  yolları  yarı yarıya  düşürdüğünü ve yolları belediye daraltıyor  diyenlere karşı işte asıl geniş yollarımız ve daraltan araçlar .Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ,  araçların park sorununun ne derece  büyük olduğunu ve bu sorunun vatandaşa zor anlar yaşattığının farkında kamera sitemi ile artık Kırşehir’in araç mezarlığından kurtulacağını müjdelerken yepyeni bir görünüm kazanacak olan Kırşehir  ,kimse  istediği gibi gelişi güzel  merkezde araç park edemeyeceğini dile getirmişti.
Bahçeci: “Otopark sorununa köklü çözüm getireceğiz”
Kırşehir’de araç sayısının hızla artmasının ardından şehrimizde yaşanan otopark sorununu çözmek için köklü çözüm yolları aradıklarını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir’imizin yıllardır çözümlenemeyen sorunlarına el attık, yatırımları başlattık. Bir kısmını çözdük, bir kısmını da çözmek için projeler hazırladık” dedi.
Kırşehir’de yaşanan otopark sorununu çözmek için hazırladıkları projelerle ilgili KONUŞMA YAPAN Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci şunları söyledi:
“Kırşehir’de araç sayısının her geçen gün artması şehrimizde otopark sorununu arttırdı. Ancak otopark ihtiyacımız var, ama hemşehrilerimiz bu konuda çok bilinçsiz. Mevcut otoparklar boş dururken, herkesin araçlarını cadde ve sokaklara park etmesi bu sorunun daha çok artmasına neden oluyor. Biz Belediye olarak Pazaryerimizin karşısındaki alana dolmuşçularımız için yapacağımız alanın altına otopark yapacağız. İki-üç katlı yapmayı düşünüyoruz. Ancak maliyetler çok arttığı için bu konuda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Valilik binasının yıkılması ile buranın altına otopark üstüne de park yapmayı düşünüyoruz. Bu iki alanda yapacağımız kapalı otoparkla bu sorunumuzu çözeceğimize inanıyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku