Güncel

BALIKLAR TEZGAHLARI SÜSLEDİ

BALIKLAR TEZGAHLARI SÜSLEDİ

28 Eylül 2018 07:13
-A

+A

    1 Eylülde Av Yasağının Kalkması İle Balıkçılar Denize Açılırken, Balık Çeşitleri İse Kırşehir’dekitezgahlar Da Yerini Almaya Başladı.Sezonun başlaması ile birlikte Kırşehir’deki balıklar tezgahları süslemeye başladı. Esnaf, sezonun açılması ile birlikte balık çeşitlerinin tezgahlar da yerini aldığını belirterek “Balık fiyatlarımız şuanda uygun. Hamsiyi 20 TL satıyoruz, istavriti 10TL’ye satıyoruz, hamsi 20TL, sazan 12 TL. Mevsim başı olduğu için fiyatlarımız uygun, havaların soğuk olmasıyla birlikte talep daha da artar diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Bir diğer balıkçı esnafıda, sezonun yeni açıldığını ve şuan fazla bir talep olmadıklarını ifade ederek “Havaların soğuk olmasıyla birlikte yoğunluk olacaktır.Fiyatlarımız uygun, Kırşehir’li vatandaşlarımızı, kasap pazarına bekliyorum, şuanda mevsim yeni açıldığı için fiyatlarımız uygundur” diye konuştu.
Esnaflar, şuan tezgahlarda balık çeşitlerinin tamamını olduğunu da belirterek fiyatların biraz daha düşeceğini söylediler.
“Beklentimiz yüksek”
Balıkçı esnafı, bu sene beklentilerinin yüksek olduğunu ifade ederek, “Yeni sezonumuz hayırlısıyla başladı, inşallah hayırlı uğurlu olur, balıklar bol olur, vatandaş ucuz ucuz balık yer. Tezgahlarımızda günlük her gün balıklarımız geliyor .Bol çeşit,
“Kırşehir balığı seviyor”
Kırşehir’lillerin balığı sevdiği belirten balıkçı esnaf  ise, ‘Bismillah’ dedik. İnşallah bol, bereketli bir yıl bekliyoruz. Kırşehir’de en çok küçük balık gidiyor, sardalye, hamsi. Ondan sonra, levrek, çupra veya deniz balıklarından hangisi varsa mesela palamut, çinakop, onlar çok gidiyor. Kırşehir balığı seviyor, şuan bir on yıl önceye bakarsak çok güzel balık yeniliyor" dedi.
Esnaf; "Sezona iyi girdik ve inşallah böyle devam eder. İlk etapta palamut bereketliydi. Görünen o ki hamsi ve diğer balıklardan da vatandaşlarımız bu kış bol bol yiyecek. Geçen sene balık fiyatları genelde yüksekti. Bu yıl balık daha ucuz olacak. Vatandaşlarımız da bol bol balık tüketme imkanı bulacak."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku