Güncel

BASIN, KENDİ BAYRAMINI KENDİ KUTLADI

BASIN, KENDİ BAYRAMINI KENDİ KUTLADI

26 Temmuz 2018 07:05
-A

+A

 

            Gece gündüz etkinlik ve haber kovalayan, üretici olmakla beraber, derleyici, toparlayıcı olmaya çalışan, her haberi ince eleklerden geçirerek kırıp dökmeden kamuoyunu aydınlatmaya çalışan, dizgisiyle, mizanpajıyla, kağıdıyla, ekranıyla, noktası virgülüyle haberin her alanında olan gazete ve televizyon temsilcileri toplumun ve sektörün sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Kırşehir Basın mensupları, emektarı, genci bir araya gelerek kendi haberlerini yaptılar.
Sanat sokağında gerçekleşen Basın emekçileri 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramı etkinliğinin ev sahipliğini  Almira Kafe yaparken, 20 Basın çalışanı keyifli dakikalara imza attı.Yıl boyunca, gece gündüz etkinlik ve haber kovalayan, üretici olmakla beraber, derleyici, toparlayıcı olmaya çalışan, her haberi ince eleklerden geçirerek kırıp dökmeden kamuoyunu aydınlatmaya çalışan, dizgisiyle, mizanpajıyla, kağıdıyla, ekranıyla, noktası virgülüyle haberin her alanında olan gazete ve televizyon temsilcileri toplumun ve sektörün sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Ulusal basın, gazete, haber siteleri, kurum basın temsilcileri ve sosyal ağlarla şehrin nabzını tutan, olup biteni anında halka arz eden emektar basın camiası çalışanları, basında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü için kutlanan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramında, daha iri, daha güçlü, daha gayretli olmak için arada engel bırakmamak adına aynı platformda buluşmanın keyfini yaşadılar.
110'uncu Gazeteciler ve Basın Bayramını
“Bu yıl Türkiye, 110'uncu Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor. 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanıyor. Her birimiz bu ülke için görev yapan bireyle olarak her insanın bilgiye ulaşmasının kutsal olduğuna inanıyor ve bu yolda içtenlikle hizmet veren, mesleğini hakkıyla yapan tüm basın mensuplarımızın bayramını kutlu olsun. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geliyor. Bu uğurda hayatını kaybedenlere, Allah’tan rahmet diliyorum. Sıhhatini kaybedenlere, Allah’tan şifa diliyorum. Şu anda mesaisini verenlere de hayırlı bir çalışma hayatı diliyorum. Kamuoyunun gözü, kulağı olan; doğru haberle vicdanların sesi, mesuliyet bilinci olan basın mensuplarının varlığı bizlere güç vermektedir. Doğrularımızı duyuran, hatalarımızda uyaran bu kadim mesleğin ve bu mesleğin temsilcilerinin farkında, yanındayız. Bu hissiyatla bir kez daha 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramımız kutlu olsun.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku