Genel

Basın çalışanları aşıda öncelikli gruplara alındı

Basın çalışanları aşıda öncelikli gruplara alındı

Okunma: 618

1 Nisan 2021 15:06
-A

+A

Basın kartı sahibi olan basın mensupları, koronavirüs aşılama sürecinde öncelikli gruplar arasına alındı.

Sağlık Bakanlığı, aşı sisteminin basın kartı sahiplerine açıldığını bildirdi.
 Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Basın mensupları, basın kartı sahipleri başta olmak üzere sisteme dahil edilmeye başladı" denildi.
Aşıda öncelik tanınan basın mensuplarının en yakın sağlık kuruluşlarından randevu alarak, koronavirüs aşılarını yaptırabileceği kaydedildi.
Basın kartı olmayan ancak 212'ye tabi çalışanlara da ilerleyen günlerde randevu sisteminin açılması bekleniyor.
Türkiye'de son olarak 60 yaş üstü yurttaşların aşılanma işlemlerine başlanmıştı. Türkiye'de aşı çalışmaları resmi verilere göre 14 Ocak'ta sağlık çalışanlarıyla başlamıştı.
Basın çalışanlarının salgının başından bu yana sahada olmaları nedeniyle risk grubu arasında yer aldığına ve 50 gazetecinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.
“Gazeteciler gece gündüz demeden zor koşullarda çalışan, görevleri uğruna hayatını riske atan ve kamu yararına çalışan meslek mensuplarıdır. Her zaman halkla iç içe, bürokrasi ve siyasilerle yüz yüze olmaları açısından bir an önce aşılanmaları önemliydi. Basın çalışanları şu andan itibaren sistemden randevu alarak aşılanmaya başlayacaklar. Gazetemiz adına, Bu kararın alınmasında emeği geçen ve hassasiyet gösteren devletimizin ilgili kurumlarına da basın çalışanları adına teşekkür ederiz.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku