Güncel

BAŞKAN, BAŞKANLIĞI LAYIKIYLA YAPIYOR!

BAŞKAN, BAŞKANLIĞI LAYIKIYLA YAPIYOR!

29 Mayıs 2018 07:04
-A

+A


            Akçakent Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Orhan Yalçınkaya, Ramazan ayının başlaması ile hayırsever vatandaşlardan topladığı erzak paketi, Ramazan pidesi, kıyafet ve nakti yardımları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.Akçakent temsilcisi olan Dernek Başkanlığı faaliyetlerini sürdüren Yalçınkaya, her yıl hayırsever vatandaşlardan topladığı nakti yardım ile Ramazan pidesi alıp, ihtiyaç sahipleri ile köylerde bulunan vatandaşlara dağıtıyordu.
Son bir kaç yıldır toplanan nakdi yardımın yanı sıra gıda paketi ve kıyafet yardımı da toplayan dernek başkanı ve yönetimi bu yardımları kendi imkanları ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadırlar.
Dernek Başkanı Orhan Yalçınkaya'nın açıklamasında;' Öncelikle tüm halkımızın ve İslam dünyasının Ramazan Ayını ve akabinde erişeceğimiz Ramazan Bayramı'nı şimdiden kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İlçemizde bir kaç yıl önce başlattığımız Ramazan Pidesi yardımı kampanyasını her yıl yaparak geleneksel hale getirmiştik. Hayırsever vatandaşlardan topladığımız yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada elçilik görevini Dernek Yönetiminde bulunan arkadaşlarım ile üstlendik. Vatandaşlar yaptığımız işin önemini ve güzelliği ile tabiki sevabını anlamış olacak ki yardımlar çığ gibi arttı. Ramazan ayının başlaması ile birlikte 60 adet erzak paketi (6 bin TL değerinde), 27 tane çocuğa bayramlık kıyafet (2700 TL değerinde), 3000 adet Ramazan Pidesini ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Ayrıca 50 kişiye Nakti yardım sözü aldık. İhtiyaç sahiplerine Bayram harçlığı olarak düşündüğümüz bu nakdi yardım banka hesaplarına yatırılacak. (Kişi başı 400 TL toplam da 20 Bin TL )
Ramazan ayı boyunca yardımlarımız devam edecektir. Hayırsever vatandaşlarımızı derneğimize yardım etmeye davet ediyorum. ' şeklinde konuştu.
Dernek Başkanı Orhan Yalçınkaya'nın bu örnek davranışları taktir edilmeyecek gibi değil. Orhan Başkan yaptığı organizasyonlar ve faaliyetler ile 'Başkanlığı layıkıyla yerine getiriyor.' Kendisini kutluyor, başarılar diliyoruz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku