Güncel

Başkan Bilgin güven tazeledi...

Başkan Bilgin güven tazeledi...

Okunma: 762

28 Eylül 2020 13:32
-A

+A

      Kırşehir Veteriner Hekimler Odası 14. Genel kurulu Ahi Çarşısında gerçekleşti.İki yılda bir Eylül ayında tekrarlanan seçimlerde Kırşehir Veteriner Hekimler Odası Başkanlığına Ali Osman Bilgin tekrar seçilerek güven tazeledi.
      Kırşehir Veteriner Hekimleri Odası 14. Genel Kurul seçimleri gerçekleşti. Seçimlerde yeniden aday olan mevcut Başkan Ali Osman Bilgin, "Mesleğimizi bir adım daha öne götürmek için çabalıyoruz" dedi.
Başkan Ali Osman Bilgin görev tazeledi ve Yeni yönetim; Ali Osman Bilgin, Hüseyin Soner Karaburçak, Behzat Şimşek, Ahmet Ercan ve Rahman Yılmaz'dan oluştu.
      Kırşehir Veteriner Hekimler Odası 14. Gene kurul ve seçimini; Covit-19 salgını için gerekli tedbirler alınarak gerçekleştirildi. Pandemi ile ilgili güvenlik tedbirleri alındı ve seçim kurulu görevlileri de hazır bulundu. Maske, eldiven ve dezenfektan gibi her türlü önlem alındı. Kurallara uyarak seçim gerçekleşti.  
      Kırşehir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ali Osman Bilgin, yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:
Dünyada ilk defa 1762 yılında Fransa'da,1842 yılında ülkemizde Veteriner Hekimlik eğitiminin başlatılmasında Covid-19 gibi salgınlarla mücadelede büyük katkıları olmuştur.
İnsanların,hayvanların,çevrenin tam sağlığa ulaştırılması için; beşeri hekimlerin,veteriner hekimlerin, diğer sağlık gruplarının birlikte çalışmasını ve işbirliğini ifade eden Tek Sağlık Konsepti olgusunun gerçekleştirilmesi, uygulamaya geçilmesi gayreti ve çabası içerisindeyiz.
       Tek Sağlık Konseptinin vazgeçilmezliği Covid-19 salgınında daha iyi anlaşılmıştır.Dünyada koron virüsü üzerine çalışma yapan,uzmanlaşan birkaç ilim adamından biri Veteriner Hekim'dir(Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz) ülkemizde korona virüsünü ilk izole eden ve gen haritasını ilk çıkartan ilim admları Veterine Hekim ilim adamlarıdır.(Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, Prof. Dr. Aykut Özkul)."
          Tüm üyelerine teşekkür eden Başkan Bilgin, “Meslektaşlarımızın görüş ve önerileri bizim için çok önemli. Atacağımız adımlarda, çalışmalarımızda meslektaşlarımızın ve üyelerimizin görüş ve önerilerini hassasiyetle dikkate alarak, mevzuatlarımız çerçevesinde hizmetlerimize yön veriyoruz. Çünkü biz büyük bir aileyiz, kutsal bir camianın mensuplarıyız ve bu doğrultuda aile bilinci ile çalışıyoruz. Bu minvalde çalışmaya da devam edeceğiz. Veteriner fakültesinde okuyan, mesleğimizin geleceği olan öğrencilerimizin ve tüm meslektaşlarımızın yanlarında kale gibi durmak için çalışmaya devam edeceğiz. Genel kurulumuzun ve seçimlerimizin meslek camiamıza, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
 
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku