Güncel

Başkan Düğer; İl ve ilçelerimizde “Kadın Kooperatiflerimizi” kuruyoruz...

Başkan Düğer; İl ve ilçelerimizde “Kadın Kooperatiflerimizi” kuruyoruz...

Okunma: 2955

12 Şubat 2021 16:15
-A

+A

        Kırşehir'de AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer güven tazeledi. Yeni dönemde görevine yeniden başlayan Başkan Düğer çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.
        İlimiz kadınlarının istihdam sağlayabilmesi için çalışmalara hız veren düğer, “Kadın Kooperatifleri” için Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı ile görüştü. İlimiz kadınlarının ekonomiye katkı yapmalarını sağlayacak olan , “Kadın Kooperatifleri” projesi için fikir alışverişinde bulunuldu.
       AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, "Kırşehirli kadınlarımızın istihdamını sağlayarak; ekonomik, psikolojik ve sosyal açıdan güçlenmesi ve ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları için çalışmalarımıza başladık. Destekleri için, Ticaret İl Müdürümüz  Sayın Mahmut Dalgalı’ya teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi.
       AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, çalışmalara destek vererek kadınlarımızın her türlü istihdam edilmelerini sağlayacaklarını belirterek ziyaretçilerine teşekkür etti.
Tüm ilçelerde kurulması için harekete geçirilen “Kadın Kooperatifleri” kadınların kendilerini geliştirmelerini sağladığı gibi ekonomiye de doğrudan katkı yapacak. Kadın Kültür Evleri bünyesinde kadın kooperatifleri kuruluyor. Tüm ilçelerde büyük bir heyecan meydana getiren kadın kooperatifleri için ilimizde çalışmalar devam ediyor.
         Bu dijital platformda tüm Türkiye’ye bu ürünler satılacak ve ilimizin çok sayıda yöresel ürünü var. Kadınları, kadınların gücünü, kadınların yeteneklerini, kadın kooperatiflerini ve ilimizin ürünleri önemsiyor. İlimiz kadınlarımızın ürettiği ürünleri Türkiye’ye sunma çabası gayretli bir şekilde sürüyor.
BAKAN PEKCAN KADIN KOOPERATİFLERİNE DESTEK VERİYOR
       Bakan Pekcan, kadın kooperatifleri ile kadın girişimcilerin her zaman yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.
Kadın kooperatiflerinin yerel, yerinde, doğal, ekolojik çevreye duyarlı üretim yaparak büyük başarılara imza attıklarını belirten Pekcan, bu konuda kadınları daha fazla cesaretlendirmek için ticaret il müdürlüklerine talimat gönderdiklerini, bundan sonra kadın kooperatifleriyle daha fazla bir araya geleceklerini, bakanlık olarak hibe ve desteklerle yanlarında olacaklarını dile getirdi.
Pekcan, bakanlık olarak hem iç hem dış ticaret hem de girişimcilik eğitimleri verdiklerini hatırlatarak, bunları sanal ortama taşıdıklarını, kadın kooperatif üyelerinin bunlardan yararlanmasını istediklerini ifade etti.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku