Güncel

BAŞKAN EKİCİOĞLU BAHÇELİEVLER, MAHALLE SAKİNLERİNİN TALEPLERİNİ TEK TEK DİNLEDİ

BAŞKAN EKİCİOĞLU BAHÇELİEVLER, MAHALLE SAKİNLERİNİN TALEPLERİNİ TEK TEK DİNLEDİ

29 Haziran 2019 07:00
-A

+A

 

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, düzenlediği ilk mahalle toplantısını Bahçelievler mahallesinde yaparak, vatandaşların taleplerini dinleyip fikir alışverişinde bulundu.Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu göreve geleli yaklaşık üç ay oldu. Ekiplerimizi yeni kurduk. İlk toplantımızı da Bahçelievler Mahallesinde yaptık. Bahçelievler Mahallemiz ihmal edilmişti. Özelliklede sanayii bölgesine yakın olması nedeni ile ilk toplantımızı burada yapmak istedik. Çünkü burada sanayii bağlantı yolları var hem Kılıçözü Sanayii Sitesi, hemde Organize Sanayii bölgesine. Birde burayı tercih etmemiz üretim bizim için çok önemli. İstihdam çok önemli. Sizler bizim kulağımız ve elimizsiniz.
 Üç beş yıl sonra sizler hiçbir şey istemeden bu işi yapmamız gerekir. On dört mahallede ilk toplantımızı Bahçelievler mahallesinde yapmayı istedik ve bura için bir planlama yapacağız. Bazı konularda sizlerden bir şeyler isteyeceğiz.
Ara yolarda sert zemin istiyorsunuz veya sanayii ye giden yolun bağlanmasını istiyorsunuz ve orada arsa takasları var. Sizlerle anlaşarak sanayi yolunu faaliyete geçirmek istiyoruz. Alt yapısını yapıp üst yapısına da hemen gireceğiz. Ara sokaklarda konut olan yerlerde sert zemin, alt yapı çalışmaları yapacaksak, kanal ve su geçmediyse, bahçeden ve evlerden geçecekse o zaman sizden de müsaade ederseniz çalışmalarımızı yapacağız.Başkan Ekicioğlu, Belediyemizin bütçesi belli, istimlak için zamana yaymamız lazım. Şuan için istimlak için ayırılmış bir bütçemiz yok. Bu konularda sizlerin önerilerini dinleyeceğiz. Çok zor bir iş değil ama bunu zamanla zorlaştırmışlar. Sizlerle istişare edeceğiz ve sizlerle yöneteceğiz dediğimiz de buydu zaten. Ben size on lira paramız var nereye harcayalım ne yapalım bunu diye soracağız sizlere. Bütçemiz olduğunda mahallelerimizde önceliğimiz hangi hizmetse onu yapacağız. Bütün mahalle, sokak ve caddelerde istişare edeceğiz. İşimizi yap , paramızı topla ,vergilerimizi al bana hizmet et diye oy verdiniz. Verdiğimiz sözleri istişare etmek için geldik buraya. Sizler önereceksiniz bizler planlayacağız ve bütçemizi ayıracağız çalışmalarımıza başlayacağız. Önce alt yapı sonra da üst yapıyı yapacağız dedi.Başkan Ekicioğlu’ndan sonra söz alan vatandaşlar görüş, öneri, fikir ve taleplerini Başkan Ekicioğluna anlattı. Sorulara tek tek cevap veren Başkan Ekicioğlu, gelen istek ve taleplerle ilgili başkan yardımcıları vatandaşların ilk ağızdan bilgi aktardı. Bahçelievler sakinlerinin talepleri tek tek not alınarak kayıtlara geçirildi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku