Güncel

Başkan Ekicioğlu'nun BÜYÜK OZANIMIZ NEŞET ERTAŞ’I anma mesajı

Başkan Ekicioğlu'nun BÜYÜK OZANIMIZ NEŞET ERTAŞ’I anma mesajı

Okunma: 666

25 Eylül 2020 16:29
-A

+A

     Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Neşet Ertaş’ın aramızdan ayrılışının 8. yılı için bir anma mesajı yayımladı. Başkan Ekicioğlu, yayımladığı mesajında şunları kaydetti: "Dadaloğlu, Karacaoğlan ve Pir Sultan ile başlayıp Aşık Seyfullah, Bulduk Usta, Aşık Said, Çekiç Ali, Hacı Taşan ve babası Muharrem Ertaş ile devam eden kadim bir geleneğin içinden doğup gelmiş, kendi yarattığı tarz ile gönülden gönüle kapılar açmış Kırşehir’in gururu Neşet Ertaş’ı aramızdan ayrılışının 8. yılında saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.
Geçen yıl düzenlemiş olduğumuz Neşet Ertaş Anma Etkinlikleri’ne bilindiği üzere ülkemizin çok değerli aydınları, sanatçıları ve akademisyenleri ve tabi ki en önemlisi Neşet Ustamız’ın ailesi de katılım göstermişti. Bu yıl anma etkinliğini daha kapsamlı hale getirecektik ancak Pandemi koşulları buna engel oldu.
      Yüzlerce yıldan beri süregelen bu eşsiz geleneğin başkenti Kırşehir, UNESCO Dünya Müzik Şehri olarak tarihsel ve kültürel olarak evrensel anlamda da tescillenmiş oldu.
      Dünya Müzik Şehri olarak, başta ustalarımız olmak üzere akademisyenler ve sanatçılar ile birlikte  bozlak kültürünü ve Anadolu Abdal Geleneği’ni geliştirecek çalışmalarla gelecek kuşaklara bu kültürü en iyi şekilde ulaştıracağız.
Hayata karşı mütevazi duruşuyla, kimseyi ayırmadan herkesi dost edinebilmiş, engin gönül insanı, bizi biz yapan bütün değerleri sazına ve sözüne dökmüş Anadolu’nun Bilgesi  Neşet Ertaş’ı aramızdan ayrılışının 8. yılında bir kez daha saygı, özlem ve rahmetle anıyorum. "

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku