Güncel

BAŞKAN HİSARCIKOĞLU;'AŞK İLE ÇALIŞAN YORULMAZ'

BAŞKAN HİSARCIKOĞLU;'AŞK İLE ÇALIŞAN YORULMAZ'

5 Haziran 2018 07:17
-A

+A


            Kırşehir Ticaret Borsası tarafından verilen iftara ;Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,AK Parti Milletvekili Adayları Necmettin Erkan ve Mustafa Kendirli, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin ÖztürkAK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, CHP Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, çevre illerin oda başkanları ile esnaf ve sanatkarlar katıldı. Ev sahipliği yapan Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz’a teşekkür eden TOBB Başkanı, borsa seçimlerinde yeniden seçilen Neşet Yavuz’u kutladı.
Düzenlenen iftar programın katılan Hisarcıklıoğlu;" Ahi Kendisini aynı zamanda hep bir Kırşehirli olarak, Şemsi Yastıman, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve büyük üstat Neşet Ertaş gibi büyük değerlere sahipiz.Rabbim bize Kırşehir'e her zaman katkı sağlamayı nasip etti."diyerek sözlerine devam eden Hisarcıklıoğlu;" Ahilik kültürünün bugünkü temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu, içinde bulunduğumuz Ahi Evran Külliyesi'ne en büyük katkı veren kurumlardan birisi olduk. Ayrıca Ahi Evran Üniversitemizin Fen Edebiyat Fakültesine katkı yaptık. Ahi Evan Üniversitemize 500 kişilik kız öğrenci yurdu yapıyoruz. Ne diyor Neşe Ertaş kardeşim, 'Aşk ile çalışan yorulmaz.' Bugünün Ahileri olan bizler camiamız, üyelerimiz, ülkemiz için aşk ile çalışıyoruz. Birbirimizi sevip, birbirimize daha sımsıkı sarılmalıyız. Türkiye'nin, dünyanın en büyük ekonomisi arasında olması için çalışmalıyız"
Hisarcıklıoğlu, Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan ile TOBB’da uzun bir süre birlikte çalıştıklarını belirterek, “Sonrasında kamuda değişik görevlerde bulundu. En son da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf Genel Müdürlüğü görevinde çok başarılı işler yaptı. Bugün esnaflarımız için hayata geçen birçok düzenlemenin mutfağında Necmettin kardeşim vardır. Onun başarılı ve özverili çalışmaları sayesinde esnafımız, ihtiyaç duyduğu imkanlara kavuştu. Yine her yıl beni misafir ettiğiniz Ahilik Haftası kutlamalarının tüm organizasyonunu da sizin hemşeriniz Necmettin Kardeşimle birlikte yapıyoruz. Necmettin Erkan, şimdi Kırşehir’e daha çok hizmet edebilmek için yeni bir yola girdi. Rabbim, muvaffak etsin inşallah” şeklinde konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku