Güncel

Başkan Özdemir, ayrılıkçılıkla mücadele yasa tasarısına tepki gösterdi

Başkan Özdemir, ayrılıkçılıkla mücadele yasa tasarısına tepki gösterdi

Okunma: 203

10 Ekim 2020 15:52
-A

+A

        TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi/ Eğitime Destek Platformu Kırşehir İl Temsilcisi Başkanı Sergen Özdemir, Fransa’da ayrılıkçılıkla mücadele yasa tasarısına tepki gösterdi.
        TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi Sergen Özdemir, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, son yıllarda Avrupa’da gittikçe yükselen aşırı sağın etkisinde, 2022 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yabancı düşmanlığı ve İslam düşmanlığı ile şimdiden sahnede yerini almaya başladığını söyledi.
         Başkan Özdemir; "Fransa Cumhurbaşkanı Macron, 2020 aralık ayında Bakanlar Kuruluna sunulacak "ayrılıkçılıkla mücadele" yasa tasarısıyla Fransa'da "aydınlanmış bir İslam'ın oluşturulacağını" açıklamıştır.Bunun yanı sıra Şubat ayında bu yasa tasarısı ile Türkiye, Cezayir ve Fas'tan gelen geçici imamlar ile göçmenlere yönelik yabancı dil ve kültür dersleri anlaşmalarının son bulacağını ifade etmiştir.Macron, son yıllarda Avrupa'da gittikçe yükselen aşırı sağın etkisinde, 2022 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yabancı düşmanlığı ve İslam düşmanlığı ile şimdiden sahnede yerini alıyor.Bu yasa tasarısı başta Fransa'nın kendi değerleri olduğunu iddia ettiği eşitlik, özgürlük ve kardeşlik ilkelerine aykırıdır.Azınlıkları ülkeye entegre etmek yerine; "Aydınlanmış bir İslam", "Avrupa İslamı" ve "Fransa İslamı" gibi kavramlarla asimile etmeye çalışmak insani, hukuki ve ahlaki bir yaklaşım değildir.İnsanların benimsediği dini anlayışlarını ve inançlarını yaşarken alacağı din hizmetlerini devletlerin yasalarla belirleme hakkı yoktur.
          TÜGVA AİLESİ OLARAK MACRON’UN IRKÇI VE İSLAM KARŞITI YASA TASARISINI ŞİDDETLE KINADIĞIMIZI İFADE ETMEK İSTİYORUZ. " dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku