Güncel

Başkan Öztürk, "Alınan tedbirler hassasiyetle yerine getirilmelidir"

Başkan Öztürk, "Alınan tedbirler hassasiyetle yerine getirilmelidir"

21 Mart 2020 10:18
-A

+A

        Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Corona virüs (Kovid-19) salgınına karşı yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perakende satışına yönelik bazı tedbirler aldıklarını belirterek, bunların uygulanması konusunda 81 il valiliğine gerekli talimatın gönderildiğini bildirdi. Buna göre pazarlarda ürünlerin ‘seçmece’ olarak alınması engellenecek, pazar tezgahları belli aralıklarla yerleştirilecek.
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, Kovid-19'un yayılmasının engellenmesi amacıyla Ticaret Bakanlığınca yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perakende satışına yönelik de bazı tedbirler alındığını belirterek, "Esnaf ve Sanatkarlarımız ile alışveriş yapan bütün vatandaşlarımızdan insan sağlığı açısından büyük önem arz eden bu tedbirleri hassasiyetle yerine getirmeleri gerekmektedir" uyarısında bulundu.
Ticaret Bakanlığınca Perakende ve toptan satışlara yönelik alınan tedbirler şöyle açıklandı:
- Market, manav ve pazar yerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyveler tüketicilerce seçilmeden, satıcılarca gerekli hijyen koşullarına dikkat edilerek satışa sunulacak.
- Belediyelerce pazar yerleri ile toptancı hallerinde dezenfeksiyon çalışmaları ihmal edilmeyecek, gerekli ve yeterli hijyen önlemleri alınacak.
- Pazar yerlerinde tezgah aralıkları mümkün olduğunca geniş tutulacak, tezgah aralarında geçiş yerlerinde sıkışıklığa neden olacak kasa ve ambalajlar bulundurulmayacak.
- Pazar yerleri, toptancı halleri ve diğer satış yerlerinde çalışan ve görev yapan herkes hijyen konusunda bilgilendirilecek ve hijyen kurallarına uygun davranacak."
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku