Güncel

Başkan Tekin: "HAFTA SONU UYGULANACAK OLAN TEDBİRLERDEN ŞOFÖR ESNAFLARIMIZ MUAFTIR"

Başkan Tekin: "HAFTA SONU UYGULANACAK OLAN TEDBİRLERDEN ŞOFÖR ESNAFLARIMIZ MUAFTIR"

Okunma: 754

21 Kasım 2020 16:48
-A

+A

        Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkannın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirdi.
        2020 yılı içerisinde tüm Dünya’yı etkisi altına alan Korona virüs salgınının yayılımında/bulaşında son dönemlerde tüm ülkelerde artış yaşandığı görülmektedir. Özellikle Avrupa kıtasında bulunan ülkelerde salgının seyrinde çok ciddi yükseliş olduğu ve salgınla mücadele kapsamında birçok yeni tedbir kararları alınarak uygulamaya geçildiği izlenmekte.
        Ülkemizde de içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmekte.
         Bu çerçevede 17.11.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00'den itibaren geçerli olacak şekilde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca; çeşitli kararlar alındı. İlimizde uygulamaya geçilen kararlar çerçevesinde Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, alınan kararlardan Şehir içi toplu ulaşım araçlarının ( otobüs, dolmuş, taksi vb.) sürücü ve görevlileri muaf tutulduğunu belirten bir paylaşımda bulundu. Başkan Tekin yaptığı paylaşımda şu bilgileri aktardı:
          "Koronavirüs (Covid­19) salgını tedbirleri gereği, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00'den itibaren geçerli olan uygulama hükmünce;
- İçişleri Bakanlığı genelgesinin, 5.2 İstisna Kapsamında Olan Kişiler maddesinin;
f) Ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar,
ü) Şehir içi toplu ulaşım araçlarının ( otobüs, dolmuş, taksi vb.) sürücü ve görevlileri muaf tutulmuştur."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku