Güncel

Başkan Yılmaz, "Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlarım"

Başkan Yılmaz, "Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlarım"

Okunma: 129

12 Ekim 2020 16:37
-A

+A

      Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 2012 yılında Türkiye, Kanada ve Peru’nun girişimleri sonucunda, kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü olarak ilan edildi. Bu anlamlı günde Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Dünya Kız Çocukları Günü⁠ dolayısı ile sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayımladı.
      Sosyal medyadan paylaşımda bulunan Başkan Yılmaz, “Bilim ve eğitim yolunda kız çocuklarını desteklemek  medeniyettir. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun” dedi.
      Başkan Yılmaz mesajına şöyle devam etti: "Akıl ve vicdan sahibi bireyleri topluma kazandırmak görev; bilim ve eğitim yolunda kız çocuklarını desteklemek  medeniyettir. İdealleri  peşindeki evlatlarımızı,milli-manevi değerlerimizle destekliyor; Dünya Kız Çocukları Günü'nün yeni başlangıçlara vesile olmasını diliyorum. Başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızın, kız çocuklarımıza da bir örnek teşkil etmesini sağlıyoruz. Aile ekonomilerine katkı da sunan bu kadınlarımız toplumda da önemli bir yer ediniyorlar. Bizim kültürümüzde ve inancımızda kadının, kız çocuklarının değeri ve önemi büyüktür. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan bugünün çocukları, yarınların güçlü kadınları olacak kızlarımızın Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlarım."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku