Güncel

Başkan Yılmaz, “Tedarik Zinciri Finansman Programı” lansman toplantısına katıldı

Başkan Yılmaz, “Tedarik Zinciri Finansman Programı” lansman toplantısına katıldı

Okunma: 1130

11 Aralık 2020 15:37
-A

+A

      Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarciklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla video konferans sistemiyle gerçekleştirilen “Tedarik Zinciri Finansman Programı” lansman toplantısına katılım sağladı.
Konferansta konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve Ziraat Bankası güçlerini birleştiriyor, tedarik zinciri finansmanı kolaylaşıyor. Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan “Bankkart Başak” ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar." dedi.
TÜM ODA BORSA ÜYELERİ İLE SEKTÖR MECLİSİ ÜYELERİ YARARLANABİLECEK
       81 il 160 ilçedeki Oda ve Borsalar ile 61 Sektör Meclisinin tüm üyelerinin de, Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde, hem satıcı hem de alıcı olarak bu sistemden yararlanabileceklerini ifade eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, tedarik zincirini güven altına alacak bu sistemin, KOBİ'lerin kredi faizlerinin düşmesine de yardımcı olacağını söyledi. Hisarcıklıoğlu, sonraki aşamadaysa, düşen finansman maliyetleri KOBİ'leri yatırım ve üretim için teşvik edeceğini, KOBİ'nin finansal istikrarı hem tedarik zincirini daha istikrarlı hale getireceğini ve tedarik kanallarını garanti altına alacağını vurguladı. Bunun da alıcı konumundaki büyük firmaların, bu tedarik zinciri finansmanına dâhil olmalarını motive edeceğini sözlerine ekledi.
NEFES KREDİLERİNİN KATKISI
       TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak ekonomik sıkıntıların en yoğun hissedildiği dönemlerde Nefes Kredisi kampanyaları yaptıklarını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, "Elimizdeki tüm kaynakları, birleştirip, üyelerimize düşük maliyetli kredi destekleri sağladık. Son 4 yılda düzenlediğimiz kampanyalarla KGF kefaleti ile 150 bin firma 15 milyar lira uygun koşullarda finansmana kavuştu. Bu yıl pandemi başlayınca da Nefes Kredisi kampanyasına başladık. 50 bin firma KGF kefaleti ile 3 milyar lira kaynağa ulaştı" diye konuştu.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'a ve bu projenin hayata geçirilmesi için tüm çalışanlara teşekkür etti.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku