Güncel

Başkan Yılmaz, İç Anadolu Bölge toplantısına katıldı

Başkan Yılmaz, İç Anadolu Bölge toplantısına katıldı

Okunma: 686

24 Eylül 2020 15:32
-A

+A

       Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen İç Anadolu Bölge toplantısına katılarak, bölge oda/borsa başkanları ile istişarelerde bulundu.​ Toplantıda, piyasalardaki durum ve firmaların ihtiyaç duydukları idari ve mali destek adımları ele alındı.
        Gerçekleştirilen toplantıya Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz'da katılım sağladı.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İç Anadolu Bölge Toplantısına katıldı. İl ve ilçelerdeki ekonomik sorunlar, iş dünyasının beklentileri ve firmaların ihtiyaç duydukları destek adımları değerlendirildi.
Hisarcıklıoğlu, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlendiklerini, ilk etapta hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduklarını ve bunların büyük bir kısmının hayata geçtiğini ve geçmeye de devam ettiğini anlattı.
Her gün yeni bir konu ve sıkıntının ortaya çıktığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim” dedi.
        Normalleşme sürecini konuşmaya başladıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Biz, TOBB olarak ekonomi için hazırlanan destek paketlerine katkı sağladığımız gibi, şimdi de normalleşme sürecinin planlanmasına da katkı sağlıyoruz. Kuşkusuz burada, sağlık ile geçim arasındaki dengeyi ayarlamamız gerekiyor. Normalleşme sürecini de iyi planlanmış bir şekilde yürüttüğümüz takdirde, bu süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. İnşallah bu zor günleri de hep birlikte geride bırakacağız” şeklinde konuştu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku