Güncel

BaşkanTekin, tak­si­ci­le­rin son du­ru­munu değerlendirdi

BaşkanTekin, tak­si­ci­le­rin son du­ru­munu değerlendirdi

14 Mart 2020 16:37
-A

+A

Kırşehir'de yeni taksimetre uygulamalarında fiyat ücretleri değişti. Kırşehir'de taksimetre ilk açılış ücreti 4 TL, her yüz metre mesafe açılış ücreti 50 kuruş, bir kilomertelik açılış ücreti 5 TL, bir saatli bekleme ücreti 18 TL, kısa mesafe denilen indi bindi 15 TL olarak belirlendi.
Taksicilerin son durumu hakkında açıklama yapan Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin "Küçük bir il olduğumuzdan dolayı toplu taşıma ve taksi kullanımı alışkanlığımız çok fazla değil. Bu sebeple taksici esnafımızın çok büyük kazançları olmuyor. Taksicilik Kırşehir'de maalesef çok kazandıran bir meslek değil. Taksi dolmuşlara zorunlu kamera ve taksi takip sitemi 31 Aralık 2020 son gün. Bakanlığımız bir değişiklik yapmaz ise yıl sonunda tüm araçlarımıza uygulanacak." dedi.
Günümüzün en riskli ve yorucu mesleklerinden biri olan taksicilik son günlerde yaşanan taksici cinayetleri ve gasp olayları nedeni ile bu mesleği yapan şoförler içinde huzursuz ve korku ile çalışmak zorunda kaldıkları bir sektör haline geldi. Bu  konunun önemi ve bilincinde olarak kamera ve taksi takip sistemi gündeme çıktı. Taksi dolmuşlarının her türlü takibinin yapılmasının planlandığı  taksi dolmuşlarına zorunlu kamera ve taksi takip sistemi 31 Aralık 2020 son gün olarak belirlendi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku