Güncel

BİLSEM yüz yüze eğitime geçti

BİLSEM yüz yüze eğitime geçti

Okunma: 314

11 Kasım 2020 16:16
-A

+A

      Bir süredir uzaktan eğitim sisteminin uygulandığı Kırşehir Yusuf Demir Bilimve Sanat Merkez (BİLSEM) yüz yüze eğitime geçti. Milli Eğitim Bakanlığı, BİLSEM’de yüz yüze eğitimlerin 9 Kasım 2020 itibari ile başlayacağını duyurmuştu.
      Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerini uzaktan eğitimle sürdürün Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) yüz yüze eğitime geçti. Kırşehir BİLSEM okulunda yüz yüze eğitim öncesinde COVİD-19 pandemisine karşı her türlü önlem alınmış durumda. Okulun her tarafı Kırşehir Belediyesi Çevre Sağlığı ekiplerince dezenfeksiyon uygulaması yapıldı. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte her türlü önlem ve tedbirlerle 1,2,3,4,5,8, ortaöğretimlerin hazırlık sınıfları ile 9 ve 12. Sınıf düzeyindeki BİLSEM Öğrencileri 09 Kasım 2020’de yüz yüze eğitime başladı.
      Kırşehir’de okullarda sınıf girişlerine el dezenfektanı üniteleri yerleştirildi. Sıralar sosyal mesafe kuralına göre düzenlenirken, boş bırakılması gereken sıraya 'lütfen sağlığınız için bu koltuğu boş bırakınız, mesafenizi koruyunuz' uyarıları yapıştırıldı. Benzer şekilde koridorların zeminlerine de 2 metre aralıklarla sosyal mesafe uyarısı olan etiketleri yapıştırılırken, duvarlarda bulunan panolar üzerine koronavirüsten korunma yöntemleri hakkında bilgiler verildi. Okulda hazırlılar tamamlanırken, öğrencilere maske, mesafe ve hijyen uyarısında bulunuldu.
          İl veya ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla açılan okullarda tüm sınıflar seviyesinde eğitimlerini sürdüren BİLSEM'e kayıtlı öğrenciler de yüz yüze eğitimlerine haftada en fazla 2 gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde devam edebilecek. Yüz yüze eğitimlerde bir ders/etkinlik 30 dakika, teneffüsler 10'ar dakika olacak.Uzaktan eğitimlerde de bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler BİLSEM müdürlüklerince alınacak.
BİLSEM'e gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak, dersliklerde oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenip bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı buna göre belirlenecek.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku