Güncel

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı yapılacak

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı yapılacak

Okunma: 426

26 Ağustos 2020 17:33
-A

+A

       Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Sınavı yapılacağını duyurdu. Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavının 17 Ekim 2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacağını belirtti.
        Sınav sonuç bilgileri ASYM tarafından 16.11.2020 tarihinde GKGM’ye teslim edilecek ve https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden yayımlanacak.
        Bakanlığın Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 2020 yılı Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ASYM tarafından yapılacak.
11 Nisan 2020 Cumartesi günü Ankara’da yapılması planlanan ancak, sınavın tek merkezde ve yoğun katılımlı bir sınav olması ve ülke genelinde COVİD-19 virüsü için alınan tedbirler nedeniyle tarafların karşılıklı onayıyla ileri bir tarihe ertelenmiş olan T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı 17.10.2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacak.
13.02.2019 tarih ve 30685 sayılı “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik”te belirtilen bitki koruma ürünleri bayilik ve toptancı izin belgesi verilecek kişilerde aranan şartları sınava başvuru yapıldığı tarih itibariyle sağlamadığı halde yanlış beyanda bulunarak sınava giren adayların sınavları başarılı olmuş olsalar bile geçersiz sayılacağı belirtildi.
         Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bakanlığın Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ile ilgili olarak belirlenen hususları internet sayfasında yayınladı.
Sınava girmek isteyen adayların, protokol ile belirlenen ve aşağıda belirtilen takvim ve
hükümlere uygun olarak hareket etmeleri zorunlu olduğu belirtildi.
SINAV DUYURUSU
1. Sınavla ilgili “Sınav Takvimi ve Uygulama Talimatı” 30/07/2020 tarihinde
www.tarimorman.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
2. Sınava girecek adaylar için sınav uygulama duyurusu ve sınav kılavuzu 30/07/2020
tarihinde www.asym.ankara.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
SINAV BAŞVURUSU
1. Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancı İzin Belgesi almak için Yönetmelik
hükümlerine göre sınava girecek olan Ziraat Mühendisi, Orman Mühendisi, Orman
Endüstri Mühendisi, Eczacı, Kimya Mühendisi, Kimyager ve Bitki Sağlığı ile ilgili
dersleri alarak mezun olmuş Ziraat Teknikeri veya Ziraat Teknisyenlerinin
21/08/2020 (Saat:09:00’dan itibaren)-18/09/2020 (en geç saat: 17:00’ye kadar) tarihleri arasında ASYM’ye https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden müracaat etmeleri gerekmektedir.
2. Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak 85,00 ₺’yi (Seksen beş Türk Lirası KDV
dahil), https://aday.ankara.edu.tr adresinden sınav başvurusu esnasında ASYM’ye ait sanal pos üzerinden kredi kartı ile ödeyeceklerdir.
3. Sınav başvurusunda bulunan adaylar, başvuru esnasında girdikleri bilgilerin doğruluğundan kendileri sorumlu olacaktır.
4. Başvurusunu istenilen formata uygun olarak yapmayan adayların başvuruları kabul
edilmeyecek ve sınava alınmayacaktır.
5. Başvurusunu yapamayan, GKGM tarafından ilan edilen başvuru koşullarını taşımadığı sonradan anlaşılan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, kurallara uymadığı için sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan adayların ödedikleri ücretler geri verilmeyecektir. Ancak; adayın kendi kusuru dışında bir sebeple sınava girememesi durumunda, sınavın ait olduğu yıl  içinde ASYM’ye dilekçe ile başvuruda bulunduğu takdirde ASYM tarafından kendisine ücret iadesi yapılabilecektir.
6. 13.03.2020-17.03.2020 tarihleri arasında başvurusunu tamamlayan adayların
başvuruları geçerli sayılacak ancak söz konusu adaylar sınav merkezi tercihlerini başvuru süreleri içinde değiştirebileceklerdir. Sınav merkezi değiştirme işleminin nasıl yapılacağı ASYM tarafından Güncellenmiş Sınav Uygulama Kılavuzunda anlatılacaktır. 13.03.2020- 17.03.2020 tarihleri arasında başvuru yapmış ancak sınav merkezi tercihi değişikliğini 21.08.2020-18.09.2020 tarihleri arasında yapmamış adayların sınav merkezi tercihi Ankara olarak kabul edilecektir. Bütün adaylar başvuru süresi içinde sınav merkezi değişikliği yapabilecek, başvuru süresi sonrasında hiçbir aday sınav merkezi değişikliği yapamayacaktır.
SINAV GİRİŞ BELGESİ
Adayların sınava girecekleri yerleri, sınavın yapılacağı il, bina ve salonları belirten Sınav Giriş Belgeleri, 09/10/2020 (Saat:17:00’den sonra) tarihinde https://aday.ankara.edu.tr internet adresinde yayınlanacaktır.
Buna göre adaylar, sınav giriş belgelerini 09.10.2020 tarihinden itibaren sınav gününe kadar (sınav günü dahil) https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden almaları gerekmektedir.
Sınav Giriş Belgelerinde herhangi bir onaylatma işlemi yapılmayacaktır.
Adaylar sınava, internet üzerinden aldıkları sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden herhangi birisi [T.C. Kimlik No yazılı güncel fotoğraflı nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Yeni Kimlik), süresi geçerli Pasaport, Mavi Kart, Geçici Kimlik Belgesi (Yeni kimlik çıkartmak için) KKTC Kimlik Kartı, Türk Silahlı Kuvvetleri Erbaş ve Erlerine Mahsus Kimlik Kartı (Subay-Astsubay kimliği, Kurum kimliği, İkamet İzni ve Sürücü Belgesi geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmemektedir.)] ile sınava alınacaklardır. Sınav giriş belgesi ile özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
Sınava ilişkin ayrıntılı bilgiye İl Müdürlüğünün internet sayfasından ulaşılabilecek.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku