Güncel

BİZ ÇALIŞACAĞIZ, SAĞLIK ÇALIŞANLARI KAZANACAK!

BİZ ÇALIŞACAĞIZ, SAĞLIK ÇALIŞANLARI KAZANACAK!

11 Temmuz 2020 16:36
-A

+A

YASİN BAŞKAN’LA DURMAK YOK
      Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamındaki normalleşme sürecinde, pandemi döneminde hizmet alamayan hastaların artan başvurusu durumunda hastaneler, kapasiteleri ve hizmet sayısındaki artışı göz önünde tutarak talebe yönelik çalışmalar yapıldı. Çalışmalar sonucunda hastanelerde mesai uygulamaları normale döndü. Pandemi döneminde hasta kabul edilmeyen hastanelerde mesai uygulaması normale döndü. Cumhurbaşkanlığı’nın normalleşme takvimine göre 1 Haziran’dan itibaren hastanelerde uygulanan salgın tedbirlerinin gevşetilmesi planlanmıştı.
Plana göre pandemi hastanelerinin sayısı kademeli olarak azaltılacak, diğer hastaneler hazirandan itibaren koronavirüs öncesindeki gibi hasta kabul ediyor.
       Sağlık sisteminin normalleşme takvimine göre, 1 Haziran’dan itibaren pandemi hastanelerinin sayısı kademeli olarak azaltılmıştı.
Bu kapsamda Kırşehir Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde mesai uygulaması normale döndü. Alınan tedbirler kapsamında Kırşehir Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tekrar hasta kabulü başladı. Pandemi Döneminde çalışmalarını devam ettiren ve sağlık çalışanlarına her daim destek olan Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan hastanedeki mesai uygulamasının normale dönmesi ile ilgili açıklamada bulunarak teşekkür mesajı yayımladı. Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan mesajında şunları kaydetti:
        "Çok kıymetli Sağlık Çalışanlarımız hastanemizdeki mesai uygulaması normale dönmüştür. Bu konuda bizlere yardımcı olan başta Kırşehir Milletvekilimiz  Mustafa Kendirli’ye, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut’a, Sağlık Hizm. Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Yetiş’e, Başkan Yardımcılarımıza, Hastane Başhekimimiz Dr. Öğr. Üyesi Yahya Şahin’e, Hastane Müdürümüz Ahmet Alan'a, Sağlık Bakım Hizm. Müdürü Ayça Atik, Müdür Yrd. Serap Atak ve tüm idarecilerimize Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanlığı olarak teşekkürü bir borç bilirim.
Bütün idarecilerimizle yetkili sendikamızla birlik ve beraberlik içinde çalışmaya hizmet etmeye devam edeceğiz. Her şey sağlık çalışanlarımız için."
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku