Güncel

BİZİM ONURUMUZ ÜRETEN KIRŞEHİR

BİZİM ONURUMUZ ÜRETEN KIRŞEHİR

28 Ocak 2019 07:42
-A

+A


31 Mart seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulunan MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal,  oturan değil üreten belediye olacağız.Vatandaşı’nın ayağına giden belediyecilik anlayışı ile halkımızın hizmetkarı olmaya talibiz dedi.Çalmadık kapı bırakmayacağız Kırşehir için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız ,bizim tek bir hedefimiz var ve Kırşehir halkı için üreten bir şehir olmayı hedefledik diyen Köksal, Dünyadaki iyi uygulama örneklerini Kırşehir’e göre düzenleyen ve bu şekilde ayağı yere basan 40 proje ile şehrine hizmet etmek 20 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.Yaptıkları saha araştırmalarında Kırşehir’in sorunlarının sırasıyla işsizlik, geçim sıkıntısı, sosyal mekanların yetersizliği ve sosyal etkinliklerde kısırlık olduğuna dikkat çeken DOÇ DR. ONUR KOKSAL; Gençlerimiz bu şehirde kendilerini sahipsiz hissediyor, bu toprağın çocukları için Kırşehir’i cazibe merkezi haline getireceğiz, hem kendilerine iş imkânı sağlayacağız hem de onlar için sosyal etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu şehirde iş sahibi olmak için kimsenin referansa ihtiyacı olmayacak.
Kadınlarımızın gelir düzeyi diğer illere nazaran oldukça düşük, her evden 1 kadının, isterse evinde isterse iş yerinde geçimini kazanmasını sağlayacağız.
Yaşlılarımızın gidecek yerleri yok denecek kadar az, onlar için hem yemeklerini yiyebilecekleri hem de çaylarını içebilecekleri mahalle konakları oluşturacağız, bu mahalle konaklarında doktor ve hemşireler de yer alacak.
Asgari Ücretlilere toplu taşıma öğrenci tarifesi üzerinden olacak.
Belediye hizmetinden memnun olmayan merkeze uzak mahallelere, yerinde hizmet modeli ile daha kolay hizmet götüreceğiz. Muhtarlarımız belediye hizmetleri için yetkilendirilecekler.
BİZİM ONURUMUZ ESNAFI MUTLU KIRŞEHİR
Bir şehri ayakta tutan esnaflarıdır, Kırşehir’in esnafı için can suyu olacağız. Belediyenin tüm alışverişini Kırşehir’in esnafından yapacağız. Onların hizmetine engel değil, aracı olacağız. Esnaflarımız için projelerimiz hazır.
 Fabrika kurmak isteyen yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayacağız, Kırşehir üreterek kazanacak. Fabrikalar hem kazanacak hem iş imkânı sağlayacak.
Kırşehir’e yurt dışından termal yatırım getireceğiz. Termal sularımız boşa akmayacak. Jeotermal ile ısınan apartman sayımız artacak.
Çiftçimiz için bizim yapabileceklerimiz var. Belediyeler, çiftçiler için ne yapabilir ki demek yanlıştır. Projelerimiz ile Kırşehir’in çiftçisinin yüzü gülecek.
S Neşet Ertaş Müzik Okulu ile türkülerimizi tüm dünyaya tanıtacağız. Her yıl, 100 binin üzerinde müzik severi Kırşehir’de misafir edeceğiz.
Kırşehir gurbetçilerini unutmayacak. Gurbetçilerimiz için belediye bünyesinde özel birim oluşturacağız.
Kayseri ve Ankara’nın arasında kalmak sorun değil fırsat olacak. İstanbul’a yakın olan illerden Kocaeli, şu an dünyaya ihracat yapıyor, Kırşehir için de Kayseri ve Ankara’yı fırsata çevireceğiz.
Kırşehir’in trafik master planını yeniden düzenleyeceğiz. Bisiklete binmek isteyen yine binecek ama kimseyi taşıtsız çarşıya gelmek zorunda bırakmayacağız.
Her şeyden önemlisi Kırşehir’e gönül vermiş, Kırşehir’de yaşamış gönlü ve cismi Kırşehir’i! ne kadar küskünümüz varsa, gönüllerini alıp yeniden şehrimize hizmet için davet edeceğiz. Bizler gönüller yapmaya geliyoruz.
Engelli bireylerimizin, bakıma muhtaç yaşlılarımızın ihtiyaçlarını gidermek boynumuzun borcudur. Belediyemizde bizzat engelli ve yaşlılarımızla ilgili müdürlük hayata geçirilecektir.
AHİBABA markasıyla Kırşehir’i dünyaya duyuracağız. Ne etimiz ne sütümüz, yok pahasına satılmayacak. Kırşehir ve Kırşehirli ürettiklerini kendi bünyesinde işleyecek. Akabinde tüm dünyaya pazarlayacağız. Turşusundan mantısına, ekmeğinden sütüne, etinden sirkesine, cevizinden meyve kurusuna kadar bu topraklarda yetişen ne varsa para edecek.
NOTERDEN ONAYLATACAĞIMIZ PROJELERİMİZİN VE MALİ BÜTÇEMİZİN DENETİMİNİ, HER PARTİDEN BİR TEMSİLCİNİN OLUŞTURACAĞI BAĞIMSIZ BİR KURULA YAPTIRACAĞIZ.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku