Güncel

Bu kadarına da pes dedirtiyorlar

Bu kadarına da pes dedirtiyorlar

10 Haziran 2019 07:44
-A

+A

 

Kırşehir araç  sayısı her geçen yıl çoğaldıkça caddelerde ve sokaklarda yer gök araçlardan geçilmez hale geldi. Daha önceki  yayınladığımız haberlerimizde bir çok kez dile getirmiştik  araç sahiplerinin yanlış park  sebebi ile yaşatılan sorunları ve değişen hiçbir şey olmaksızın hala araç sahipleri  araçlarını rast gele  park etmeleri  yayaları zor durumda bırakıyor. Yaya geçitlerin tam önüne park edilen araç vatandaşlar tarafından tepkilere neden oldu. Gazetemiz muhabirine açıklamada bulanan vatandaş, her şeyden geç, sağlıklı insan cambazlık yaparakta olsa bir şekil yoluna çıkar, peki  engelli vatandaş ne yapsın  ,şuradakidurumun haline bir bakın ve siz söyleyin engelli vatandaşımız geldiğinde  nereden ve nasıl yoluna devam edebilir Bu durumları düşünmeden ve  kafasına göre gelişi güzel  park eden araç sahiplerine artık gereken cezai işlemlerin uygulanması gerekiyor. Ben neden  bir başkasının keyfi için kullanmam gereken yolumu zorluk içerisinde geçişim olsun, şu durumda  birde bebek arabaları düşünün bir aile çocuklarını alıp ve çıkmak isteyecek  gönül rahatlığı ile hakkımız olan güzergâhı kullanamayacağım yok böyle bir şey dedi.
Kırşehir’de araç sayılarının çoğaldığını ve  araçtan geçilmez hale gelen  caddelerin üzerine bir de yanlış park eklendiğinde  vatandaşlar çileden çıkıyor. Kafalarda şu soru oluşuyor  Kırşehir caddeleri  araç yoğunluğundan mı? Yoksa insanların  kolayına kaçıp en kolay yere park etmek istediklerinden mi  bunca sorun yaşanılıyor sorusu oluşuyor.
Ankara Caddesi ,Terme Caddesi ve Lise Caddesi  en sık araç parkları olan yer ve bu durum  mahalle aralarında da değişmiyor  her eve bir araç  düşen şehirdeyiz ve binaların oto parkı yok durum böyle olsunca  mahalle aralarında da değişen bir şey olmuyor. Bu durmada da en çok çocuklar etkileniyor ve  gönüllerinde  sokalar da ne  gönüllerinde çocukluklarını yaşıyor  nede  ne oyun oynayabiliyorlar. Kırşehir’in en büyük sorunların bir tanesi araç parkları ve sık sık gündeme gelmesine rağmen değişen bir şeylerin olmaması .

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku