Güncel

Camilerde Kuran Öğretimi

Camilerde Kuran Öğretimi

Okunma: 390

20 Kasım 2021 16:33
-A

+A

Mucur Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Camilerde Kurban Öğretiminin başladığını duyurdu.Vatandaşların mesaisinin uygun olduğu zamanlarda düzenlenecek olan Camilerde Kur'an Öğretimi Programı kursuna tüm il ve ilçe müftülükleri üzerinden başvuru yapılabilecek. Temel dini eğitimin yanında tefsir, hadis, akait, ilmihal, siyer ve cuma derslerinden oluşan kısa süreli öğretim programları yer alacak. Haftada üç gün ve günde iki saat olarak camilerde gerçekleştirilecek.

Çalışma hayatı yoğunluğu içerisinde dini eğitime vakit bulamayan yetişkin erkekler için Camilerde Kur'an Öğretimi Programı'nı başlatıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, yetişkin erkekler için hazırlanan programda, Kur'an-ı Kerim, itikat, ibadet, siyer ve ahlak dersleri olacak. Vatandaşların mesaisinin uygun olduğu zamanlara planlanacak programa, il ve ilçe müftülükleri üzerinden başvuru yapılabilecek.
Başkanlığın yetişkin kadın ve erkekler için yaptığı temel dini eğitimin yanında tefsir, hadis, akait, ilmihal, siyer ve cuma derslerinden oluşan kısa süreli öğretim programları da yer alacak.
İmam-hatip ve müezzin-kayyımlar tarafından uygulanacak Camilerde Kur'an Öğretimi Programı, haftada üç gün ve günde iki saat olarak camilerde gerçekleştirilecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Erbaş, "Diyanet İşleri Başkanlığı olarak çalışma hayatı yoğunluğu içerisinde dini eğitime vakit bulamayan kardeşlerimiz için başlattığımız, Camilerde Kur'an Öğretimi Programı'na katılmaya tüm kardeşlerimizi bekliyoruz." dedi.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku