Güncel

ÇARŞIDA “YAPRAK KIPIRDAMIYOR”

ÇARŞIDA “YAPRAK KIPIRDAMIYOR”

30 Haziran 2018 07:00
-A

+A

   24 Haziran seçimlerinden sonra gergin ortamın geçmesiyle birlikte piyasanın hareketlenmesi beklenirken Uzun Çarşı da, piyasanın daha da durulduğunu söyledi.
24 Haziran seçimlerinden sonra gergin ortamın geçmesiyle birlikte piyasanın hareketlenmesi beklenirken Uzun Çarşı esnafları, piyasanın daha da durulduğunu söyledi. Seçim ortamının geride kalmasıyla birlikte esnaf işlerinin açılmasını beklerken Tarihi Uzun Çarşı esnafı durumun gidişatından hiç memnun değil. Konuyla ilgili konuşan Uzun Çarşı esnafı bizde seçimden önce piyasanın hareketlenmesini bekliyorduk fakat tam tersi oldu derken “Uzun çarşı esnafı olarak işlerimizin daha iyiye gitmesini beklerken işlerimiz daha kötüye gidiyor.
 Yurt dışından gelen ziyaretçi sayısında ciddi bir düşüş var. Piyasa bir türlü canlanamıyor. Doların bu denli yükselmesi bizi de olumsuz yönde etkiledi. Dolar yükseldikçe sattığımız ürünlerin fiyatları da yükseliyor. Her şey bu kadar pahalaşırken asgari ücretin de düşük olmasıyla birlikte vatandaşlarımızın alım gücü iyice azalıyor. Piyasanın düzeleceğini de hiç düşünmüyorum.
“ARASTA ÇARŞISINDA AÇIK DÜKKAN BULAMAZSINIZ”
Uzun Çarşının dış cephe alanının düzenlenmesinin ardından Uzun Çarşı esnafı “İşlerin açılacağının düşünüyorduk Belediyemiz güzel bir görsel çalışma yaptı çalışma esnafında fazla bir iş yapamadık vatandaş çalışmadan ötürü çarşıya uğramıyordu. Çok köklü müşterilerimiz geliyordu” Diye konuştu.
Tarım alanına ve çiftçinin durumuna da değinen Uzun Çarşı esnafı “Bir kilo buğday 900 lira, mazot 6 lira, gübre 1500 lira. Çiftçilerimizin de durumu çok bozuk. Bu piyasa nasıl hareketlenecek? Çiftçi belini düzeltemez halde. Buğdayın kilosu 1750 lira olursa anca o zaman kafa kafaya geliriz.
BAYRAK’TAN TARIM BAKANINA ÖNERİ
Bu 300 koyun olayı ne oldu diyen esnaf “Kırşehir'de bu koyunlar kimlere verildi? Verildi mi? Şehirdeki vatandaşı köye çekmek değil de, köydeki bu işi yapabilecek arkadaşlara bu koyunların verilmesi gerekir. Köyde 50 dönüm toprağı olan şahısa 50 koyun, 100 dönüm toprağı olan şahısa 100 tane koyun verilsin. Milli asılaya katkı böyle sağlanır. Adamın tarlası yok, toprağı yok, ağırı yok, yemi yok, yedireceği yok, yem çıkartacağı toprağı yok, böyle birine 10 tane koyun verince bu adam koyunlara bakamıyor ve koyun ölüyor zaten. Bakamayacak insanlara 10’ar 10’ar koyunlar verileceğine, bu koyunlar bakabilecek kişilere verilmeli.” Dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku