Güncel

Çelik’ten Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Çelik’ten Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Okunma: 345

10 Ocak 2022 17:26
-A

+A

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İl Genel Meclis Başkanı Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün demokrasinin temel taşlarından ve vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirterek,
 "Bu anlamda çalışan gazetecilerimiz kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasimizin korunması için çok önemli bir görev ifa etmektedirler.
Ayrıca aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, demokrasimizin sağlıklı bir şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.
         Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları sebebiyle her türlü takdiri hak etmektedir. Bu bağlamda başta Kırşehir Basın Mensupları olmak üzere değerli basın çalışanlarının en alt kademesinden, çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, hayatlarında ve meslek yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku