Genel

Çevreni koru, doğaya sahip çık!

Çevreni koru, doğaya sahip çık!

Okunma: 534

5 Haziran 2021 15:14
-A

+A

Çevre konusunda toplumsal duyarlılığın artarak devam etmesi, gelecek kuşaklara daha yaşanabilir; sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılması dileğiyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü kutluyorum.

-Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU,5 Mayıs Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Ekicioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
" Dünya genelinde çevre sorunlarının giderek artması sonucu doğal çevrenin korunması amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1972 yılında alınan bir kararla, 5 Haziran “Dünya Çevre Günü” olarak kabul edilmiştir.
 İnsanlarda çevre kirliliğine yönelik farkındalık yaratabilmek ve çevreye duyarlı bir nesil yetiştirilebilmesi için her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan ‘Dünya Çevre Günü’, tüm insanlığın bugününü olduğu kadar geleceğini de yakından ilgilendirmektedir.
Çevre sorunlarıyla mücadelenin en önemli aşamalarından biri çevre sorunları konusunda çocuk yaşlardan başlayarak, toplumda farkındalığın oluşturulması ve tüm vatandaşlarımızın bu hususta bilinçlendirilmesidir. Bu nedenle, hem birey hem de toplum olarak çevre kirliliği ile mücadeleyi en üst düzeyde tutarak gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakmak en önemli görevimizdir.
Bu hususta, Kırşehir'de yaşayan her bireyin sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama hakkı olduğu bilinciyle yürüttüğümüz çalışmalar ile ilçemizin değerine değer katma gayesiyle çevreyi korumayı amaçlayan her projenin öncüsü ve destekleyicisi olmak istiyoruz.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku