Güncel

CEYLAN’IN EMEKLİYE AYRILMASI SEBEBİ

CEYLAN’IN EMEKLİYE AYRILMASI SEBEBİ

4 Mayıs 2018 07:37
-A

+A


            AEÜ Ahilik Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Kâzım Ceylan’ın Emekliye Ayrılması Sebebiyle Yapılan Basın Açıklamasında;"
            Değerli Basın Mensupları 2011 tarihinden itibaren, yedi yıl süreyle büyük bir özveri, vatanseverlik duygusu, vazife ahlâkı, ibadet şuuru, Ahilik ve Kırşehir sevdası ile yürüttüğüm AEÜ Ahilik Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevimden 3 Mayıs 2018 tarihinde emekli olmam sebebiyle gönül huzuru ve yüzakı ile ayrılıyorum.
            Şükürler olsun ki, bu dönemde, Ahilik Özbekistan’dan Amerika’ya, Kazakistan’dan Balkanlara, Tataristan’dan Kudüs ve  Fas’a kadar birçok ülkede sempozyumlarla, panellerle anlatılmıştır. Yurtiçinde ve yurtdışında 200’den fazla konferansla; ulusal kanallarda 20’den fazla programlarla Ahiliğin sadece bir esnaf teşkilatlanması değil, bir medeniyet hareketi, devlet ve hayat felsefesi olduğu gerçeği ifade edilmiştir. Merkezimiz konuyu araştırmak isteyen bilim insanlarının ilk müracaat yeri olmuştur. Bu dönemde Ahilik başta üniversitemiz olmak üzere Türkiye’de birçok üniversitede ders olarak okutulmaya başlamıştır.
            Yapılan sempozyumlar kitap halinde basılarak ilim âleminin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca tarafımızdan daAhilik kitabı yazılmıştır. Metruk vaziyette olan Hacıbey Konağı üniversitemize kazandırılarak ahiliğin merkezi haline getirilmiştir. Diğer taraftan Kırşehir’de Ahilik Külliyesi’nin yapılmasına katkı sunularak, danışmanlık yapmak da bizim için bir mutluluk kaynağı olmuştur.
            Bütün bu çalışmalarımız kamuoyundan büyük destek görmüştür. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da bu çalışmalarımızdan dolayı Müdürlüğümüzü “Ahilik Hizmet” ödülüne lâyık görmüştür.
            Bize desteklerini esirgemeyen Rektörlüğümüze, Kırşehir Valilerine, Belediye Başkanımıza ve özellikle yedi yıldır birlikte çalıştığımız yönetim kurulundaki değerli arkadaşlarımıza ve çalışmalarımızı tüm dünyaya duyuran basın mensuplarına teşekkür ediyor; herkesten helallik diliyorum.
            Allah’ın verdiği ömür ve sağlık ölçüsünde çalışmalarımıza devam etmek için dualarınızı bekliyorum."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku