Güncel

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN’DAN GAZETELERİMİZE ZİYARET

CHP KIRŞEHİR  MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN’DAN GAZETELERİMİZE ZİYARET

Okunma: 882

23 Kasım 2020 17:31
-A

+A

      CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve eşi Esin İlhan beraberinde  Yeni Yeşilyurt Gazetesi ve Memleket Gazetesi  İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli’yi ziyarette bulundu.
      Kırşehir halkı için çalışmalarına aralıksız sürdüren Milletvekili İlhan,”Memleketimizin geleceği için çalışmalarımız her daim devam etmektedir.Bizler hizmet için geldik ve Kırşehir için yapılması gereken eksik olan ne var ise gözlemliyor  sorunları dinliyor halkımızın geleceği için mücadelemizi sürdürüyoruz." dedi.
       Metin İlhan, Pandemi süreci içerisindeyiz bu süreç içerisinde en çok etkilenen esnaflarımız oluyor. Bizler esnaflarımız ile sürekli bir arada oluyoruz. Esnafların eskisi gibi artık satış yapamamaktan şikâyetçi  iken vatandaşlar ise alım güçlerinin her geçen gün azaldığını bildiriyorlar Bu durumda gösteriyor ki, hayat Kırşehir'de de Türkiye 'de de artık çok pahalı. Bu anlamda insanlar artık geçinemeyecek durumda ve maaş artışları da çok  düşük .Memurlar  emekliler çalışanların hepsi maaş durumu enflasyona bağlı ve enflasyon çok yüksek iken maaş artışları düşük olma sebebi ile insanların alım gücü düştü.
 İlhan, "Durumu çok çok iyi olan esnaf kredi çekme imkanı oluyor ve o insanlar ise aldıkları krediyi yatırıma sağlıyor .Bizler istiyoruz ki desteğe ihtiyacı olan  esnaflara ulaşılsın.Sonuçta küçük bir şehirde yaşıyoruz Kırşehir'in Ankara ve Terme caddesini gezdiğimizde esnafın ne durumda olduğu görüyoruz.
Bir çok iş yeri açılışlarına katılım sağlıyorum ve katıldığım işyeri esnafları tebrik ediyorum. Bu sıkıntılı dönemde istihdamdan yararlanıp yanında çalıştırdığı insanlar var ve büyük bir cesaret. Esnaflarımızda sorun çok çok fazla ve çözüm nedir?Öncelikle daha radikal kararlar alınması gerekiyor”dedi.
BASIN SEKTÖRÜNÜN AYAKTA DURMASI GEREKİYOR
       İlhan basın sektörünün de maalesef pandemi süreçten etkilendiğini halkın sesi kulağı olan basın sektörünün ayakta durması gerekiyor. Basın sektöründe çalışan  bir çok vatandaş var ve bu meslekte evine ekmek götürüyor. İnsanlarımızın günlük yaşamında yardımcısı ve başvuru kaynağı olan medyamızın meslek ilkelerinden ve ahlakından ödün vermeden yayın yapması ilimizde kalkınması ve huzuru açısından ayrı bir önem taşımaktadır .
İlhan; gazeteciliğin çağın en dinamik mesleklerinden biri olduğunu belirterek, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içerdiğini kaydetti.
        Bu sebepten basın sektörü toplumumuzda önemi büyüktür ve  basın sektörünün ayakta durması için destek her daim olmalıdır dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku