Güncel

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan: "Nasıl 15 Temmuz kutlandıysa, bu bayram da o meydanda kutlanır..."

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan: "Nasıl 15 Temmuz kutlandıysa, bu bayram da o meydanda kutlanır..."

Okunma: 690

31 Ağustos 2020 18:11
-A

+A

          CHP Kırşehir İl binası önünde 30 Ağustos akşamı yaşanan fener alayı arbedesinin ardından CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan yapılan çirkin saldırıyı kınayan bir basın açıklaması yaptı.
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları için meşalelerle Cacabey Meydanı'na yürümek isteyen CHP'li grup polis tarafından engellendi.Yaşanan arbede sırasında Milletvekili Metin İlhan kendisine tekme atıldığını iddia etti. İlhan olaydan sonra hastaneye giderek darp raporu aldı. Rapora göre İlhan'ın sol kaburgasında çatlak ve kırık şüphesi var. Basın toplantısının ardından Milletvekili İlhan'ın Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinden aldığı belirtilen darp raporunun örneği basın mensuplarına dağıtıldı.
          Basın açıklaması sırasında CHP milletvekilleri Ali Keven, Ahmet Önal, Faruk Sarıaslan, Yıldırım Kaya ve Levent Gök ile Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç de İlhan'ın yanında yer aldı.
           CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, kameralar karşısında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Yaklaşık 16 yıl sonra ben bu şehirde 50 bin insanın oyunu alarak, millet ittifakı olarak milletvekili oldum. Keşke bu halkı 30 Ağustos'ta toplayıp zafer bayramımızı coşkulu bir şekilde kutlasaydık. 30 Ağustos hepimizin bayramı. 30 Ağustos akşamı da bunu vurgulamaya çalıştık. Türkiye genelinde kısıtlamaların kaldırıldığını öğrendik ve fener alayını büyük bir coşkuyla kutlamayı istedik. Biz bu amaçla parti binamızın olduğu alandan 100 metre yürüyerek Cacabey Meydanı'na çıkıp fener alayını orada kutlamak istedik. Fakat güvenlik güçlerinin müdahalesi ile karşılaştık.
          Bizler 15 Temmuz'u bu meydanda büyük bir coşkuyla kutladık. O dönemde de pandemi vardı ama polis arkadaşlarımız, bekçilerimiz hiç bir müdahale yapmadı. 10 kişi sembolik olarak seçilsin istedim. Bunu polis arkadaşlar da söyledi.
Ben tek başıma değildim zaten. Direnç gösterdik, onlar da bize çok aşırı bir direnç gösterdi. Beni tek başıma oraya geçirdiler. Tek başıma bayram kutlayamam dedim, geri döndüm ve o arbedenin içine düştüm. Birkaç tane tekme, üç dört tane yumruk sırtıma yedim. Oradan bir arkadaşımız 'milletvekilimizi bırakın' dedi. Bir tanesi çok değişik bir söylemle beni bıraktı. Ben bunu buradan söylemek istemiyorum. Yazık, günah. 30 Ağustos hepimizin bayramı, tüm halkın bayramı. 30 Ağustos halkın bayramı, her hangi bir sıkıntı yaşanmasını istemedim. 30 Ağustosu kutlamakta en doğal hakkımızdır. Nasıl 15 Temmuz kutlandıysa, Ayasofya'da 300 bin kişi pandemi koşullarına uymadan camii açılışında bulunduysa, okullarda eğitim veriliyorsa, 15 gün sonra okullar açılacaksa bu bayramda o meydanda kutlanır."
          CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl de CHP TBMM Grubu olarak Kırşehir'e geldiklerini, Türkiye'nin tüm kentlerinde fener alayının coşku ile kutlandığını, bir tek Kırşehir'de dün akşamki olayın yaşandığını söyledi. Bingöl, Metin İlhan'ın yanında olduklarını göstermek için Kırşehir'e geldiklerini aktardı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku