Genel

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN ,ÇİFTÇİNİN ENTÜBE EDİLDİĞİNE DİKKAT ÇEKEREK TARIMSAL EKONOMİNİN BİTME NOKTASINA GELDİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN ,ÇİFTÇİNİN ENTÜBE EDİLDİĞİNE DİKKAT ÇEKEREK TARIMSAL EKONOMİNİN BİTME NOKTASINA GELDİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ

Okunma: 499

18 Haziran 2021 14:37
-A

+A

 CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, Ak Parti'nin 19 yıllık iktidarları süresince Türk çiftçisini entübe ettiğine ve de yetmiyormuş gibi çiftçinin devlete ihtiyaç duyduğu anda trajikomik destek paketlerinin açıklandığına, buna karşın dövize endeksli ve hiçbir işe yaramayan beton ihalecilere milletin can çekiştiği bir dönemde kur farklarını da ekleyerek ivedilikle ödeyen bir iktidar gerçeğinin ortada olduğuna dikkat çekti ve tarımsal ekonominin bitme noktasına geldiğini TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirdi.
İLHAN: "ÖNCEKİ YIL TARIMSAL GİRDİLERDEKİ ARTIŞ ŞİMDİ YER YEKSAN DURUMDADIR!"
İLHAN diğer taraftan, bir önceki yılın aynı dönemine göre %200'lere varan gübre, tohum, enerji ve diğer tarımsal girdilerde artışlar söz konusu olduğunu ifade ederek kuraklık, sel ve dolu felaketlerinin, yüksek faizlerle kredi yapılandırmalarının ve hasat öncesi yapılan ithalatların şu anda tarımsal ekonomiyi yerle yeksan bir duruma getirdiğine ve de tüm dünyada gıda tedariki sorunu yaşanıyorken tarımı bitme noktasına taşıdığına da değindi.
BU ÜLKENİN KAYNAKLARINI ARTIK RANT İÇİN SAVURMAYINIZ!
CHP Milletvekili İLHAN, iktidarın birilerine rant kapısı açmaktan başka bir işe yaramayacak olan mega projelerine ekonomik krizin ve işsizliğin rekor kırdığı şu pandemi döneminde bu ülkenin kaynaklarının sağlanıyor olmasını savurmak olarak niteledi ve çiftçinin, çalışanın, emekçinin, memurun, garibanın, yetimin emeğinin saçma sapan bir şuursuzluğa kurban edilmemesi gerektiğinin altını çizerek iktidarın aldığı vebalin ve vereceği hesabın büyük olduğu unutulmamalıdır diyerek sözlerini noktaladı.
19 yıllık iktidarları süresince Türk çiftçisini entübe ettikleri yetmiyormuş gibi devletine ihtiyaç duydukları anda trajikomik destek paketleri açıklamış, buna karşın dövize endeksli ve hiçbir işe yaramayan beton ihalecilerine milletin can çekiştiği bir dönemde kur farklarını da ekleyerek ivedilikle ödemiş ve de ödeyen bir iktidar gerçeği var ortada ne yazık ki. Bir önceki yılın aynı dönemine göre %200'lere varan gübre, tohum, enerji ve diğer tarımsal girdilerdeki artışlar, kuraklık, sel ve dolu felaketleri, yüksek faizlerle kredi yapılandırmaları ve hasat öncesi yapılan ithalatlar tarımsal ekonomiyi hele ki tüm dünyada gıda tedariki sorunu yaşanıyorken bitme noktasına getirmiştir. Birilerine rant kapısı açmaktan başka bir işe yaramayacak mega projelerinize ekonomik krizin ve işsizliğin rekor kırdığı şu pandemi döneminde kaynaklarımızı savurmayınız! Çiftçinin, çalışanın, emekçinin, memurun, garibanın, yetimin emeğini lütfen şuursuzluğunuza kurban etmeyiniz! Aldığınız vebalin ve vereceğiniz hesabın büyük olduğunu unutmayınız! Teşekkürler.

 
 
 


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku