Güncel

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN 9 EYLÜL CHP KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN 9 EYLÜL CHP KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Okunma: 299

7 Eylül 2021 16:06
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Cumhuriyetçi Halk Parti'nin (CHP) kuruluş yıldönümüne özel mesaj yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 9 Eylül 1923'te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP, kuruluş yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor.

İlhan mesajında şu ifadelere yer verdi;
Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ortaya koyduğu Cumhuriyetin vazgeçilmez ve değişmez ilkeleri ışığında ve O’nun izindeki ilerleyişini her daim sürdürecektir.
Bugün ya da gelecekte dönemin koşulları çerçevesinde topluma negatif yansımaları olabilecek olan olaylar veya durumlar karşısında Partimiz, her daim halkın tüm kesimlerinin yanında ve dayanışma içerisinde olarak desteğini, mücadeleci duruşunu ortaya koymuştur koyacaktır da.
Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı süreçte ve sonrasında sosyal refahı yüksek, çağdaş, bağımsız, medeni ve aydın bir toplumun oluşması adına ortaya atılan tüm yeniliklerin aynı çizgide devam ettirilmesine ışık tutarak ülkenin ve toplumun geleceğe doğru yol almasında ve de her yeni dönemin getirdikleri doğrultusunda, toplumun egemenliği ve özgürlüğü ile demokrasinin gücünü ve varlığını korumak için umut olacaktır.
 Bu düşüncelerle, bir ülkenin ve bir toplumun varlığı ve de hürriyeti için Cumhuriyeti ortaya koyan tüm ilkelerin ve modern, uygar bir ulus yaratmada insan haklarının temel alındığı eşitlik ve adalet kavramlarının büyük önem arz ettiğini sürekli vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıldönümünü kutluyorum.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku