Genel

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN ESKİ DEVLET HASTANESİNİN YERİNE YAPILAN SAĞLIK KOMPLEKSİNİ TBMM'DE GÜNDEME GETİRDİ

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN ESKİ DEVLET HASTANESİNİN YERİNE YAPILAN SAĞLIK KOMPLEKSİNİ TBMM'DE GÜNDEME GETİRDİ

Okunma: 536

24 Haziran 2021 16:23
-A

+A

 CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, Kırşehir Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası inşaatının gerekçesiz olarak iptalini gündeme getirerek TBMM Genel Kurulu'nda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 İLHAN: "DEVLETİN VATANDAŞI İÇİN ÖNCELİKLİ GÖREVLERİ YER ALMAKTADIR."
 İLHAN değerlendirmelerinde öncelikle şunlara yer verdi: "Devletin temel görevlerinin başında her vatandaş için eşit, ücretsiz, nitelikli ve kolay ulaşılabilir bir sağlık sistemini sağlamak bulunmaktadır. 14 Ocak 2017 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan yatırım programına göre, 150 yataklı Kırşehir Devlet Hastanesi Ek Binası inşaatının 2019 tarihi itibarıyla tamamlanmış olması gerekiyordu. Ancak türlü şahsi ve siyasi emellerle proje iptal edilmiş ve yerine 35 dönüm içerisine 802 metrekare oturum alanı, sağlıklı hayat merkezî, aile sağlığı merkezî ve 112 acil sağlık istasyonundan oluşan bir yapı planlanmıştır."
 PROJENİN TEMELİ DAHA YENİ ATILMIŞKEN BAKANLIĞIN SİTESİNDE FİZİKİ İLERLEME ORANI YÜZDE 25 OLARAK BELİRTİLMİŞTİR.
 Son olarak İLHAN, projenin mevcut durumuna bakıldığında Bakanlığın sitesinde fiziki ilerleme oranının yüzde 25 olarak belirtildiğini ifade etti ve şu sözlerle konuşmasını noktaladı: "Bakanlığın resmi sitesinde projenin fiziki ilerleme oranı yüzde 25 olarak gözükmektedir. Ancak projenin temeli henüz bu hafta atılmaya başlanmıştır. Covid-19 ile mücadele sürecinde çok ihtiyaç duyulduğu hâlde Kırşehirlileri tek hastaneye mahkûm edenler inşaat firmasına temel bile atılmadan hakedişlerini ödemekte tereddüt etmemişlerdir."
METİN İLHAN : Teşekkür ederim Başkanım. Devletin temel görevlerinin başında her vatandaş için eşit, ücretsiz, nitelikli ve kolay ulaşılabilir bir sağlık sistemini sağlamak bulunmaktadır. 14 Ocak 2017 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan yatırım programına göre, 150 yataklı Kırşehir Devlet Hastanesi Ek Binası inşaatının 2019 tarihi itibarıyla tamamlanmış olması gerekiyordu. Ancak türlü şahsi ve siyasi emellerle proje iptal edilmiş ve yerine 35 dönüm içerisine 802 metrekare oturum alanı, sağlıklı hayat merkezî, aile sağlığı merkezî ve 112 acil sağlık istasyonundan oluşan bir yapı planlanmıştır. Projenin mevcut durumuna bakıldığında Bakanlığın sitesinde fiziki ilerleme oranı yüzde 25 olarak gözükmektedir. Ancak projenin temeli henüz bu hafta atılmaya başlanmıştır. Covid-19 ile mücadele sürecinde çok ihtiyaç duyulduğu hâlde Kırşehirlileri tek hastaneye mahkûm edenler inşaat firmasına temel bile atılmadan hakedişlerini ödemekte tereddüt etmemişlerdir. Teşekkür ederim.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku