Güncel

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN KORONAVİRÜS TEHDİDİNE KARŞI ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER HUSUSUNU GÜNDEME GETİRDİ!

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN KORONAVİRÜS TEHDİDİNE KARŞI ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER HUSUSUNU GÜNDEME GETİRDİ!

5 Mart 2020 15:56
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, son süreçte dünya çapında bir tehdit oluşturan koronavirüsünün Türkiye sınırına kadar dayanmış olmasının büyük bir tehlike arz etmesi durumunu TBMM Genel Kurulu'nda dile getirdi.
İLHAN: "TÜRKİYE SINIRINA DAYANMIŞ OLAN BÜYÜK TEHLİKE!"
İLHAN, hızla yayılmaya devam eden koronavirüsünün Türkiye sınırına kadar dayanmış olmasının olası büyük bir tehdide neden olabileceğini ve tehlike yaratabileceğini belirterek sınır komşumuz olan İran ve Irak'ta da hızla yayılma etkisi gösteren virüsün Sağlık Bakanı tarafından da belirtildiği gibi ülkemizde de görülmesinin an meselesi olduğunu söyledi.
PEKİ, BİZ BUNA NE KADAR HAZIRIZ?
CHP Kırşehir Milletvekili İLHAN TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında 2 ay önce Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgına ilişkin tüm detaylar üzerine açıklama yapıldığını ifade ederek Türkiye'nin bu duruma ne kadar hazır olduğu sorusunu yöneltti ve hali hazırda konuya dair, son bir kaç haftadır adımların atıldığını sözlerine ekledi.
TIBBİ MALZEME İHRACATININ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANARAK ÖN İZNE BAĞLANMASI ÖNEMLİ BİR KARAR ANCAK GEÇ KALINDI...
Koronavirüs salgını sebebiyle Resmi Gazete'de yayımlanması ile birlikte Türkiye'de ihtiyaç duyulabileceği gerekçesiyle radyoaktif toz filtreli koruyucu maske, tulum, önlük, gözlük, cerrahi maske ve tıbbi eldiven ihracatının ön izne bağlandığını da dile getiren İLHAN, bu durumun önemli bir karar olduğunu ancak geç kalındığı açıklamasını yaptı.
VİRÜSE KARŞI ALINACAK OLAN HER TÜRLÜ ÖNLEM HAYATİ BİR ÖNEM ARZ ETMEKTE!
Son olarak İLHAN, Çin'in almış olduğu tedbirlere bakıldığında virüsün yayılma hızını azaltmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını fakat diğer taraftan virüsün, İran'da muazzam bir şekilde, hızla yayılmakta olduğunu ve bu durumun ise Türkiye açısından alınacak olan önlemler noktasında hayati bir önem arz ettiğini belirterek özellikle Sağlık Bakanlığı'nın ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ivedilikle acil eylem planlarını, kapsamlı ve koordineli bir şekilde revize etmeleri gerektiğini vurguladı.
Milletvekili METİN İLHAN’ın meclis konuşmasında;
Bugün İdlib'den 2 askerimizin şehadet haberini aldık. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum, milletimizin başı sağ olsun.
Değerli milletvekilleri, sınırımıza dayanmış bir büyük tehlike daha var, koronavirüs. İran ve Irak'ta hızla yayılmaya başladı. Sağlık Bakanlığımızın da belirttiği gibi ülkemizde görülmesi an meselesi. Peki, biz buna ne kadar hazırız? İki ay önce Dünya Sağlık Örgütü salgının boyutunu detaylarıyla açıklamıştı ancak bizde bu konuyla ilgili adımlar son birkaç haftadır atılmaya başlandı. Örneğin bugünkü Resmî Gazete'dekoronavirüs salgını sebebiyle Türkiye'de ihtiyaç duyulabileceği gerekçesiyle radyoaktif toz filtreli koruyucu maske, tulum, gözlük, önlük, cerrahi maske ve tıbbi eldiven ihracatı ön izne bağlandı. Önemli bir karar, ancak biraz geç alındı. Ayrıca özellikle Sağlık ve Millî Eğitim Bakanlıklarının acil eylem planlarını kapsamlı ve koordineli şekilde revize etmeleri gerekiyor.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku