Güncel

ÇÖREK OTU YETİŞTİRİCİLİĞİ PROJESİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SONUÇLANDI

ÇÖREK OTU YETİŞTİRİCİLİĞİ PROJESİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SONUÇLANDI

Okunma: 650

14 Kasım 2020 16:46
-A

+A

      Geçen yıl Konya Ovası Projesi (KOP) Başkanlığı tarafından onaylanan proje ile İlimiz İlçelerinde 2500 dekar alanda ekimi yapılan çörek otu projesi başarılı bir şekilde sonuçlandı.
       Proje kapsamında Akpınar İlçemizde İl Müdürü Kenan ŞAHİN başkanlığında toplantı düzenlendi. Toplantı sonrası Çörek otu yetiştiriciliği, sözleşmeli tarım ve münavebe gibi konularda açıklamalar yapan İl Müdürü Şahin,   "Çörek otu yetiştiriciliği ilimizde çok yeni bir alternatif üründür. Bilindiği gibi çörek otunun birçok faydası bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanında kalp damar hastalıkları, öksürük ve bronşit, astım hastalığına, mide hastalıklarına eklem  ağrılarına ve romatizma gibi birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Ürün ilimiz toprak yapısına ve iklim yapısına uygun olup, timokinon oranı yüksektir. İlimizde yeni bir alternatif ürün olması sebebiyle çiftçilerimize yetiştiricilik konularında Müdürlük olarak her türlü destek verilecektir. Gübrelemesi, ilaçlaması nasıl yapılır, hasat olgunluğuna ulaştığında nasıl hasat edilir vb. konularda çiftçilerimiz il ve ilçe müdürlüklerimize gelerek teknik personellerimizden bilgi alabilirler." dedi.
       İl Müdürü Kenan ŞAHİN konuşmasının sonunda; "çörek otu ürününün çiftçilerimize bol kazanç kazandırmasını ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum." diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku