Genel

ÇYDD Kırşehir Şubesinden Gazetelerimize Ziyaret …

  ÇYDD Kırşehir Şubesinden Gazetelerimize Ziyaret …

Okunma: 791

14 Nisan 2021 15:19
-A

+A

  ÇYDD Kırşehir Şubesi yönetim kurulu başkanı Adalet DAĞISTAN ve yönetim kurulu üyeleri  gazetelerimiz imtiyaz sahibi Murat Sürmeliyi ziyaret ettiler.

Ziyarette  yapılan açıklamalarda şu bilgileri aktardı:
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA
Çağdaş toplum ve çağdaş birey ülküsüyle faaliyetlerini sürdüren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Türkiye’nin kırsal bölgelerindeki öğrencilerin eşit eğitim olanaklarından mahrum bırakıldığını fark eden ve her kesimden bireyin çağdaş yaşam koşullarına, eğitim yoluyla kavuşması hedefiyle bir araya gelen Prof. Dr. Türkan Saylan ile birlikte bir grup aydın,  21 Şubat 1989’da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni kurdu.
Bir büyük geleceğin kapısını aralayan insanlar, ölümsüzleşir; çünkü onlar, amaca ulaşılacağı süreçte neyi, ne zaman, nasıl yapabileceğini en iyi hesaplayan, tasarlayan ve yaşamı boyunca inanç ve güvenini her geçen gün biraz daha yoğunlaştıran kişilerdir.
Bu güzel insanların yaşamlarına ve yaptıklarına saygıyla bakan biz çağdaş yaşam gönüllüleri Kırşehir’de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin eksikliğini hissederek ÇYDD genel merkezine başvuru yapıp 10 Nisan 2018 tarihinde verilen kurucu yetkisiyle 8 Eylül 2018 tarihinde 1. olağan genel kurulumuzu yaparak Mahmut BÖREKCİ başkanlığında yönetim kurulu görevine başlamış ve bu süreçte derneğimiz ilimizde tiyatro gösterimleri, farklı konularda paneller, imza günleri, çevre etkinlikleri, üyelere ve öğrencilerimize ihtiyaç duydukları alanlarda eğitimler, milli bayramlarda öğrencilerimizle birlikte Anıtkabir ziyareti ve anmalar, salgın döneminde 40 öğrencimize eğitimlerine destek amaçlı bilgisayar ve tablet dağıtımı, uzaktan gelişim programları ve bugüne kadar 165 öğrencimize burs desteği yaparak 2. Olağan genel kuruluna gitmiştir.
Şubemiz 13.03.2021 tarihinde üyelerimizin katılımı ile yapmış olduğu 2. Olağan genel kurul seçiminde yönetim kurulu olarak Adalet ÇİFTÇİ, Adalet DAĞISTAN, Canan KARLI, Gülten KALAYCI, Hüseyin ALTUNSARAY, Mahmut BÖREKÇİ ve Sevinç EKİCİOĞLU’na görev verip,yeni seçilen yönetim kurulu görev dağılımını yapıp yönetim kurulu başkanlığına Adalet DAĞISTAN’ ı getirmiştir.
Yönetim kurulu başkanı Adalet DAĞISTAN:
“Çocuklarımızın geleceği için bir araya gelip onların eğitimi için kenetlenerek büyüdük ve güçlendik.
Eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocuklarımızın sorunlarına yardımcı olmak ve salgın döneminde de eğitime ulaşabilmelerini sağlamak amacı ile gelecek dönem için Kırşehirli hemşerilerimizden burs ve bilgisayar bağışlarını bekliyoruz.
Cumhuriyet’in kazanımlarını özümsemiş, bilimsel ve aydın düşünen bir toplum ve çağdaş yaşamı elbirliğiyle yaratmak için bağışçı, destekçi ve gönüllülerimiz ile el ele hep beraber bu zamana kadar yaptığımız çalışmalar ışığında yeni dönemde de üretmeye devam edeceğiz” dedi.
           

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku