Güncel

DEPREM VE İKİNCİL SAHA TATBİKATI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

DEPREM VE İKİNCİL SAHA TATBİKATI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

15 Temmuz 2019 07:40
-A

+A


Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kırşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve UMKE ekibimiz tarafından olası bir deprem ve ikincil saha tatbikatı düzenlendi.
Bu kapsamda, senaryo gereği ilimizde saat 15:00 sularında merkez üssü Kervansaray Mahallesi mevkiinde büyüklüğü 5.7 şiddetinde meydana geldiği düşünülen deprem tatbikatında, ilk alınan bilgilere göre yıkılan binaların bulunduğu, insanların enkaz altında kaldığı, can ve mal kaybının yaşandığı ancak sayının henüz belirlenemediği bildirildi.İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezince, olay AFAD Başkanlığına bildirildi. AFAD da müdahaleyi seviye 1 olarak belirledi.
İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi, tüm hizmet gruplarını müdahale için olay yerine sevk etti. Deprem sonrasında enkazdan kurtulan vatandaşlarımız, kendi çabaları ve imkânları doğrultusunda araştırma yaparak ulaştıkları yakınlarını yıkıntılar içerisinden kurtarmaya çalıştılar.
Gerçekleşen tatbikatta İl Sağlık Müdürlüğümüzden katılan UMKE ve 112 personellerimiz 2 tam donanımlı UMKE aracı, 1 çoklu ambulans ve 1 tam donanımlı ambulans ile göçük ve yangın bölgesinden yaralı tahliyesi ve müdahalesini başarıyla gerçekleştirdiler

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku