Güncel

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Düzenlendi

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Düzenlendi

8 Mayıs 2019 07:42
-A

+A

 

Madalya ve Nişanlar Kanunu gereğince Bakanlar Kurulu’nun önerisi üzerine ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Türkiye Cumhuriyeti ve milletimiz adına aziz şehitlerimizin ailelerine ve kahraman gazilerimize verilmesi kararlaştırılan “Devlet Övünç Madalyası ve Beratları” düzenlenen törenle hak sahiplerine takdim edildi.
Törende bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “Vatanımızın birliği, beraberliği ve bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda etmiş 3 Kırşehirli şehidimizin ailelerine ve 2 gazi kardeşimize Cumhurbaşkanlığımız tarafından “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” tevcih edildi. Bugünkü programda, şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize Cumhurbaşkanımızı temsilen belgeleri takdim edeceğim. Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak tertip edilen bu program vesilesiyle Mübarek Ramazan ayının ilk gününde sizlerle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu duygularla, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum.” dedi.
Vali İbrahim Akın, daha sonra, üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı Şehit P.Uzm.Çvş. Semih Şahin, Şehit J.Asb.Kd.Çvş. Mustafa Gevrek ile Şehit P.Söz.Er Tayfun Kavun’un ailelerine ve GazilerP.Er Abbas Say ile J.Asb.Kad.Üçvş. Orhan Sarı’ya  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan adına madalya ve beratları takdim etti.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku